Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Відбулась відкрита лекція «Значення судової медицини та криміналістики в розслідуванні кримінальних правопорушень»

Проведено відкриту лекцію «Значення судової медицини та криміналістики в розслідуванні кримінальних правопорушень» для учнів Чернівецького філософсько-правового ліцею № 2.

20 березня 2024 року у Чернівецькому філософсько-правовому ліцеї № 2 відбулась відкрита лекція доцента кафедри криміналістики, кандидата медичних наук Владислава Бондаренка на тему: «Значення судової медицини та криміналістики в розслідуванні кримінальних правопорушень». Слухачами лекції були учні старших класів з поглибленим вивченням права, які бажають у майбутньому вступити до юридичних ЗВО України.

Даний захід був проведений за ініціативою доцента Владислава Бондаренка в межах програми залучення абітурієнтів до вступу в Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. За підтримки директора Чернівецького філософсько-правового ліцею № 2 Андрія Сігітова, який позитивно оцінив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, як провідну фахову юридичну установу, майбутнім випускникам ліцею прочитали лекцію, провели презентацію перспективних можливостей нашого Університету та ознайомили з навчальними відеофільмами, які створені на кафедрі криміналістики: «Огляд місця події», «Судова балістика» та «Дактилоскопія».

Під час лекції учні дізнались більше про судову медицину та криміналістику, які питання вирішують такі науки у процесі розслідування кримінальних правопорушень, в чому полягає робота слідчого, судового медика та криміналіста на місці події, про пошук і фіксацію речових доказів, особливості складання протоколу огляду місця події, використання технічних засобів, види тілесних ушкоджень та знаряддя та засоби вчинення вбивств тощо. Наприкінці лекції майбутні юристи отримали інформацію про історію та традиції нашого славетного Університету, пріоритетні напрямки навчання за обраними спеціальностями, можливість займатись науковою діяльністю та інше.

У кінцевому підсумку, багато учнів виявили зацікавленість до запропонованого матеріалу, задавали слушні питання та висловили слова подяки

за проведену лекцію та презентацію. Сподіваємось, що даний захід допоможе визначитись абітурієнтам Буковини та сприятиме їх вступу до нашої спільноти після закінчення ліцею, щоб стати гідними випускниками Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та досвідченими правниками у галузі юридичних наук, законодавства і практики його застосування.