Велика шана і вдячність українському Герою!

Знову страшна звістка сколихнула наш Університет. У бою за Незалежність України загинув наш випускник Юрій Стельмах.

Юрій народився 12 січня 1984 року в місті Києві. У 1991 році пішов до першого класу Київської середньої школи №160, в якій навчався до 9 класу. А потім перейшов до 267 середньої школи з поглибленим вивченням англійської мови, яку й закінчив в 2001 році. В школі активно займався спортом, а саме – футболом. Був веселим, завзятим, товариським хлопцем, мав багато друзів. Далі – шлях у доросле життя. В 2001 році вступив до Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), в якій так само займався спортом. В 2006 році успішно закінчив навчання.

Після закінчення Університету працював у слідчому відділі Дарницького РВ УМВСУ в місті Києві і далі служив у різних підрозділах до реорганізації в 2018 році в Національну поліцію. У цьому ж 2018 році перебував у зоні АТО в місті Покровськ Донецької області, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Повернувшись із зони АТО, продовжив працювати у поліції міста Києва до 2022 року. За роки служби отримав звання майора.

24 лютого 2022 року в перші години повномасштабного вторгнення Юрій пішов добровольцем захищати Батьківщину. Служив в сухопутних військах в інженерно-саперному взводі солдатом. Так як захоплювався футболом, мав позивний «Динамо». 13 березня 2022 року на Яворівському полігоні під час ракетного обстрілу отримав поранення. Але вже через два місяці знову був у строю і до серпня цього року успішно виконував свої обов’язки. За час проходження військової служби зарекомендував себе як добрий товариш і друг, на якого можна покластися, завжди готовий прийти на допомогу.

На жаль, 9 серпня 2023 року, виконуючи бойове завдання під населеним пунктом Роботине на Запоріжжі, Юрій Стельмах героїчно загинув.

Прощалися та поховали захисника України 26 жовтня 2023 року на кладовищі села Підлісне на Чернігівщині. Рідні, друзі, побратими та жителі села Підлісне з державними прапорами, квітами коридором шани зустріли траурний кортеж з тілом загиблого воїна, який назавжди повертався у рідне село «на щиті», й гідно провели його в останню путь.

Від імені усієї університетської спільноти висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким захисника України. Складаємо доземний уклін родині, яка виховала справжнього патріота, та розділяємо невимовний біль важкої втрати. Добрий, світлий спомин про Юрія Стельмаха назавжди залишиться у нашій пам’яті.

Велика шана і вдячність українському Герою!