uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Студенти Факультету прокуратури здобули три призових місця на  конкурсі есе Зимової школи для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Студенти Факультету прокуратури здобули три призових місця на  конкурсі есе Зимової школи для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни»

Студенти Факультету прокуратури здобули три призових місця на  конкурсі есе Зимової школи для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни»

13 квітня відбулося урочисте нагородження переможців і лауреатів конкурсу есе Зимової школи для студентів-правників «Юридична професія під час та після війни». Цю школу Українська Гельсінська спілка з прав людини організувала для молоді, зацікавленої у правозахисній діяльності. 350 студентів та студенток правничих спеціальностей впродовж трьох місяців заглиблювалися у тему міжнародного гуманітарного права.

Як підсумок Зимової школи студенти підготували есе: на розгляд журі надійшло 112 робіт. У своїх есе учасники поділилися своїм баченням щодо роботи правників в умовах війни, викликів юридичної професії, міжнародного гуманітарного права як механізму захисту в умовах збройного конфлікту та концепції перехідного правосуддя.

За результатами голосування троє студентів стали переможцями, 10 відзначені окремим дипломом журі, 39 учасників/учасниць визнані лауреатами. 53 – стали фіналістами конкурсу есе в рамках Зимової школи. 

Переможцями стали три студенти Факультету прокуратури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого:

Диплом І ступеня – Кривний Владислав;

Диплом ІІ ступеня – Скубак Олександр;

Диплом ІІІ ступеня – Желнін Валерій.

— Те, що описував у роботі, було не стільки про право, скільки про правду, якою вона була. Ця історія є такою, як склалося наше життя. Є питання, яке я не зміг підняти у своєму есе. Багато хто на юридичному шляху поневіряється і не має мотивації. Я досить часто чую від своїх колег, коли вони зазначають, що не можуть вже щось робити. Навчання стало складніше. У такі моменти я подумки проговорюю: сила нашого духу визначає наше сьогодні, а сила наших знань, вмінь та навичок визначить наше майбутнє, — зазначив Владислав Кривний під час нагородження.

Окремо у рамках кожної з тем журі відзначили есе, які зачепили своєю фаховістю та позицією. У наступних темах роботи студенток Університету, також, отримали відзнаки.

У темі: «Чи можна перемогти у війні, не обмежуючи права людини?» відзнаку отримали:

Кузьменко Аліса – студентка Факультету міжнародного та європейського права;

Артеменко Ксенія – студентка Факультет прокуратури;

У темі «Доброчесність у юридичній професії: усвідомлена потреба чи карго-культ?»:

Біленкова Валерія – студентка Факультету прокуратури.

Після церемонії нагородження студенти та експерти УГСПЛ взяли участь у панельній дискусії «Дилеми воєнного та повоєнного часу: який вибір є правильним та як його зробити». Модерував дискусію Сергій Мовчан, керівник департаменту документування воєнних злочинів УГСПЛ.

Вітаємо студентів Університету з високими результатами та бажаємо подальших успіхів у навчанні та їх наукових дослідженнях.