Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Університету, щиро вітаю вас із Днем Незалежності України!

32 роки тому наша держава здобула омріяну свободу й суверенітет, залишилися у минулому століття неволі під різними прапорами, десятки років радянського управління, попереду – лише власний шлях до демократії, рівності, верховенства права й процвітання. Це надихало, надавало сил для титанічної праці в усіх галузях, адже ми не могли зрадити пам’ять своїх пращурів, які поклали життя за те, щоб наступні покоління мали змогу будувати майбутнє на принципах свободи, поваги, законності у власній країні.

Звісно, на освітян будь-де покладаються великі надії й відповідальність, адже саме вони рухають вперед науку,  виховують молодь, формують і прищеплюють принципи гуманізму й толерантності, важливі для ефективної взаємодії людей і держав у глобалізованому світі. Наша країна й Університет не стали винятком, адже молода державність потребувала  глибоких правничих знань, розвитку науки, практичних механізмів управління. Пишаюся кожним представником університетської родини, хто долучився до розробки законів, брав участь у різноманітних конференціях, роками удосконалював Конституцію, надавав фахові висновки та створював нове безпечне правове поле для функціонування законних прав громадян. Усі разом ми понад 30 років будували країну мрії і прагнули її вдосконалення.

Саме тому особливо гірко зараз бачити, як руйнують ворожі сусіди наші здобутки, як намагаються люттю та ненавистю випалити все українське, як скажено вони знищують нескорені міста і села, намагаючись відібрати у нас волю, суверенітет та території. Однак велика армія сміливців під синьо-жовтим стягом героїчно відбиває атаки окупантів і невідворотно просувається на визволення захоплених регіонів.

Пишаюся і дякую українським воїнам, що стали на захист територіальної цілісності країни, волонтерам та освітянам, хто сьогодні наближає Перемогу кожен на своєму фронті! Завдяки їм ми можемо жити, працювати, навчати і навчатися. Переконаний, зусиллями тисяч молодих, свідомих, наполегливих професіоналів, яких навіть під час війни готує Університет, відбудуємо країну, змусимо відповісти за злочини кожного, хто приніс біль і страждання українському народу.

Мирного неба, Перемоги, нехай слава України шириться світом!

Із Днем Незалежності!

Ректор Анатолій Гетьман