Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Професор Юрій Барабаш взяв участь як гостьовий лектор у постійно діючому англомовному семінарі «Право у перспективі: міжнародні дебати»

Проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, професор конституційного права Юрій Барабаш взяв участь як гостьовий лектор у постійно діючому англомовному семінарі «Право у перспективі: міжнародні дебати» (керівник – відомий бразильський конституціоналіст, професор Джаіро Ліма (Jairo Lima) для студентів-магістрів та аспірантів Державного Університету Північної Парани (Бразилія).

Темою виступу стала історія становлення конституційної юстиції в Україні, проблеми формування офіційної конституційної доктрини, реалізований потенціал та втрачені можливості в цій сфері.

Предметом дискусії стала проблематика імплементації «корпоративної» моделі дисциплінарної відповідальності суддів Конституційного Суду України, потенції КСУ у захисті незалежності та територіальної цілісності України, зменшення впливу політичних суб’єктів при формуванні КСУ, конструктивної ролі КСУ у захисті конституційних цінностей в процесі реформування Основного Закону тощо.

Ця гостьова лекція стала першим кроком у співпраці двох вишів на підставі нещодавно укладеного меморандуму про співпрацю.