Про академічну гідність і негідність в умовах війни

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Про академічну гідність і негідність в умовах війни

З початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну окремі члени нашої багатотисячної університетської спільноти дозволили собі висловлювання і навіть дії, спрямовані на підтримку агресора. Безумовно, це не могло залишитися поза увагою колективу Університету.

Університетська Комісія з академічної доброчесності (Комісія з академічної етики НЮУ) в своїх прецедентних рішеннях, ґрунтованих на нормах Конституції України, законів «Про освіту» і «Про вищу освіту», Статуту Університету, Кодексу академічної доброчесності Університету, сформулювала такі правові позиції:

1. Академічна доброчесність не може зводитися лише до заборони плагіату, фальсифікації, фабрикації, списування і тому подібних дій. Вона включає в себе широке коло етичних і правових вимог до науково-педагогічних працівників Університету і здобувачів освіти, якими вони мають керуватися під час навчання, викладання або провадження наукової (творчої) діяльності, і виконання яких власне й забезпечує довіру до навчання, викладання або наукових пошуків у нашому Університеті.
  2. Комісія визнає порушенням академічної доброчесності, категорично засуджує й виявлятиме нульовий рівень толерантності до будь-яких проявів підтримки членами університетської спільноти агресивної, загарбницької, людиноненависницької, нацистської за своєю сутністю політики Російської Федерації щодо України, виправдання, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдання, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, глорифікацію осіб, які здійснювали та продовжують здійснювати збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи та структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, і представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, та інші подібні дії.
  3. В умовах підступної війни російських загарбників проти Української держави та всього Українського народу Комісія вважає згуртованість членів університетської спільноти, дотримання всіма науково-педагогічними працівниками Університету приписів законодавства про вищу освіту й корпоративних актів Університету, якісне виконання своїх професійних обов’язків, а також дотримання норм професійної етики щодо одне одного та щодо наших студентів, вимог академічної доброчесності особливо важливим фактором збереження Університету, його науково-педагогічного та студентського колективу, а випадки нехтуванням цими нормами, їх порушення — особливо неприйнятними, такими, що вимагають оперативного й рішучого реагування та застосування адекватних засобів відповідальності усіма законними способами.

З практикою Комісії у цих справах можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Університету.