Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Представники кафедри екологічного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого взяли участь у роботі II Форуму з екології та сталого розвитку, що відбувся 17 квітня 2024 року у м. Києві

Асистентка кафедри екологічного права, заступниця декана факультету адвокатури Ольга Статівка та асистент кафедри екологічного права, представник Центру права сталого розвитку та охорони довкілля Олексій Оніщенко стали учасниками II Форуму з екології та сталого розвитку, який був присвячений широкому спектру питань «зеленої» трансформації України, нової кліматичної політики, впровадження ESG-стандартів, а також захисту екологічних прав та забезпечення екологічної безпеки.

У проведеному заході взяли участь як представники уряду та науковці, так і правники та бізнес. Цим самим під час дискусії було охоплено низку питань, які зараз турбують суспільство у довкіллєвій сфері. Даний формат заходу дає змогу ефективно співпрацювати між всіма стейхолдерами за для єдиної мети – розбудови України як європейської держави на засадах сталого екологозбалансованого розвитку.

Кандидатка юридичних наук, асистентка кафедри екологічного права Статівка О.О. стала спікером у секції «Екологічна безпека та захист екологічних прав» з доповіддю «Перспективи вдосконалення механізмів стимулювання переходу до відновлюваних джерел енергії як ключового вектору забезпечення екологічної безпеки», в якій розкрила правові проблеми та перспективи вдосконалення законодавства, яке регулює засоби стимулювання представників бізнесу переходити на екологічно чисті, безпечні для довкілля технології з урахуванням позитивної практики європейських країн.

У процесі виступів та обговорень учасники Форуму заслухали доповіді Голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка щодо зеленої трансформації України крізь призму парламентського вибору, заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгена Федоренка, голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха, радника Генерального прокурора України Максима Попова, який доповів про виконання Екологічного договору для України, професора екологічних наук в університеті Портсмута (Велика Британія).

Дякуємо організаторам за створення доброзичливої атмосфери під час заходу та професіоналізм. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.