Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 22 квітня студенти Факультету слідчої та детективної діяльності здійснили навчально-ознайомчий візит до Верховного Суду!

Візит розпочався з ознайомлення з історією Кловського палацу, головних міфів та легенд, розповідю про установи, що були за сотні років у цих стінах.

Візитерам продемонстрували музейні експонати Суду: подарунки зарубіжних країн, архівні матеріали резонансних справ, історичну фототеку становлення Суду ще з 19-20 століття, суддівськими мантіями від 1990-их років дотепер.

Майбутні детективи побували в залі судових засідань Касаційного кримінального суду, де їм було розʼясненно про особливості розміщення учасників касаційного процесу, залучення перекладачів, особливе місце для судового розпорядника, алгоритм рівності розміщення сторін.

Надзвичайно захоплюючим стало відвідування залу засідань Великої Палати Верховного Суду, де вони дізналися історію цього приміщення, значення кожного художнього елементу, що знаходяться на стінах та стелі, зокрема «Торжество правосуддя», «Перемога добра над злом», «Милосердя» та інші.

У конферен-залі відбулася зустріч і спілкування студентів з суддями Верховного Суду – Анісімовим Германом Миколайовичем та Фоміним Сергієм Борисовичем, на якій обговорено актуальні проблеми здійснення правосуддя в умовах воєнного стану, а також вироки по резонансним кримінальним провадженням.

Колектив і Рада студентського самоврядування Факультету сердечно дякує ректору Університету Анатолію ГЕТЬМАНУ і керівництву Верховного Суду за організацію дуже пізнавального візиту, незабутні враження і приємні спогади!

Бажаємо суддям ВС професійних успіхів, натхнення і стійкості до випробувань у непрості часи! Разом до Перемоги! Слава Україні!