Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Поглиблення міжгалузевої взаємодії. 24.05.2022 р. Університетом укладено меморандум про співпрацю з Харківським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України

Пріоритетною метою нашого Університету є підготовка високо кваліфікованих фахівців, чий рівень професійної компетентності дозволятиме швидко і правильно розв’язувати складні правові питання, збирати й досліджувати різні докази, ефективно використовувати їх при доказуванні у провадженнях усіх видів.

Буремні часи породжують нові виклики для юридичної науки, освіти і практики, якісне протистояння яким потребує повсякчасного використання спеціальних знань. Відтак розвиток правозастосування на наукових засадах, а юридичної освіти – з орієнтацією на актуальні та перспективні запити практики зумовили підписання Меморандуму про співробітництво між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Харківським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України.

Спільно з ректором Університету Анатолієм ГЕТЬМАНОМ та проректором з наукової роботи Дмитром ЛУЧЕНКОМ участь в офіційній церемонії підписання Меморандуму взяла делегація досвідчених експертів в особі директора ХНДЕКЦ МВС України Ігоря ДАВИДЕНКА, заступника директора Центру – завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Олега КОКОРІНА, а також  заступника директора центру – завідувача відділу автотехнічних досліджень та криміналістичного дослідження транспортних засобів Сергія ДАНЦЯ.

Сторони меморандуму обмінялися комплексним баченням стратегічних напрямків взаємодії, синергетичний ефект від якої буде надзвичайно корисним не тільки для науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти, але й для чинних дізнавачів, слідчих, прокурорів, адвокатів, експертів і суддів. В Україні та світі.

Учасники зустрічі також одностайно підтримали ініціативу Василя БІЛОУСА, доцента кафедри криміналістики, а від початку широкомасштабної війни – військовослужбовця Збройних Сил України (Угруповання військ «Харків»), щодо спільної організації та проведення у найближчій перспективі міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої проблемам криміналістичного забезпечення розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Ця конференція, присвячена надзвичайно актуальній проблематиці сьогодення, стане першим спільним проектом Університету і ХНДЕКЦ МВС України.