Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Пішов з життя професор, академік, багаторічний ректор Університету Василь Якович Тацій
🇺🇦Шановні студенти та випускники Університету, численна юридична спільнота та науковці!

🇺🇦Колектив Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з глибокою скорботою повідомляє, що сьогодні на 83-му році пішов з життя Василь Якович Тацій – з 1987 року до 2020 року ректор, а з 2020 радник ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України.

🇺🇦Ця втрата є непоправною не лише для нашого колективу, а й для всієї країни. Василь Якович Тацій – один із тих людей, які присвятили свій талант і життя розбудові вітчизняної правової освіти і науки в Україні.

🇺🇦Під його керівництвом Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого став одним з найавторитетніших вищих закладів освіти України, справжнім центром підготовки високопрофесійних юристів, на який рівняються не тільки українські ЗВО, а й багато вишів Європи.

🇺🇦Василь Якович був визнаним організатором вищої юридичної освіти в Україні. Значним є його внесок в оновлення та удосконалення її змісту, впровадження передових методів навчання, поглиблення інтеграції освіти, науки і юридичної практики. Неоціненний внесок у розбудову правової держави України, удосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики зробив Василь Якович. Як член Конституційної комісії він брав участь у розробці проекту Конституції України 1996 р., був Головою робочої групи Кабінету Міністрів по розробці Кримінального кодексу України 2001 р. Він – автор понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників, був членом десятків робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором 9-ти українських та закордонних ЗВО.

🇺🇦З 1993 р. по 2016 р. – президент, а з 2016 р. – почесний президент, радник президії Національної академії правових наук України, створеної за ініціативою Василя Яковича і при безпосередній активній його участі, яка є вищої юридичної галузевою науковою установою України.

🇺🇦Багато фактів його біографії підтверджують неординарність особистості Василя Яковича, його передбачливість, визначний організаторський талант, високу працездатність, відповідальність за доручену справу і самовідданість. Його успіхи – у вмінні невтомно працювати, у тому числі над собою. Девіз усього його життя – цілеспрямованість, відповідальність, професіоналізм, людяність. 33 роки на посаді ректора – це доказ того, що Василь Якович Тацій – був не просто провідником у юридичний світ, а й цілою епохою гуманізму, мужності, наполегливої праці та творцем історичних подій у житті Університету та України.

🇺🇦Як відомо, суспільна вага вчителя – в його учнях. А учнів у професора Василя Яковича Тація – величезна кількість. Не одне покоління юристів називає його своїм учителем, причому Вчителем із великої літери. Його школу пройшли сотні, якщо не тисячі спеціалістів. За час своєї надзвичайно широкої й натхненної педагогічної діяльності він виховав цілу плеяду відомих правознавців, які успішно продовжують справу свого вчителя. Серед них є вже багато відомих учених, докторів наук, професорів, всесвітньо відомих та визнаних юристів практиків.

🇺🇦Незважаючи на велику зайнятість, Василь Якович завжди знаходив час для своїх учнів, колег, друзів. Він умів слухати людей, переймався чужим болем.

🇺🇦Василь Якович прожив цікаве, насичене, продуктивне життя та був удостоєний безлічі заслужених відзнак, нагород, премій: Звання Героя України з врученням ордена Держави, повний кавалер Ордена князя Ярослава Мудрого (V ст. – I ст.) орденом «За заслуги» ІІ і І ступенів, Почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, орденом «Знак Пошани», двома медалями «Заслужений діяч науки і техніки України», лауреат Державної премії України в галузі архітектури та Державної премії України у галузі науки і техніки, Премії імені Володимира Вернадського, Премії імені Ярослава Мудрого, Премії «Феміда-99». Має ряд відомчих, громадських, церковних нагород та урядових нагород інших держав. Державний радник юстиції І класу, почесний громадянин міст Полтави, Харкова та Харківської області.

🇺🇦Неможливо словами загоїти біль та гіркоту від горя втрати. Наша університетська спільнота завжди пам’ятатиме Василя Яковича Тація як особистість із непохитною громадянською позицією; непересічного науковця і талановитого педагога, який поєднував у собі високі професійні якості з особливим душевним теплом; чудового організатора, що об’єднував навколо себе людей. Пам’ятатимемо його доброзичливість, відкриту посмішку, безкорисливу дружбу, мудрі поради, незліченні добрі справи та чесно прожите життя.

🇺🇦Невичерпна життєва енергія, любов до ближніх, відданість обраній справі, що були притаманні Василю Яковичу, назавжди залишаться у наших серцях, а його життєвий шлях і вагомий доробок буде прикладом для прийдешніх поколінь здобувачів, науковців і педагогів.

🇺🇦Низько схиляємо голови у глибокій пошані до Василя Яковича Тація і висловлюємо найщиріші співчуття його рідним, близьким і колегам.
Вічна пам’ять!