uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

На Факультеті слідчої та детективної діяльності відбулася лекія на тему: «Особливості проведення товарознавчих досліджень з визначення шкоди та збитків, завданих приватним та юридичним особам Україні в наслідок збройної агресії російської федерації»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > На Факультеті слідчої та детективної діяльності відбулася лекія на тему: «Особливості проведення товарознавчих досліджень з визначення шкоди та збитків, завданих приватним та юридичним особам Україні в наслідок збройної агресії російської федерації»

Останніми роками Україна переживає важкі часи через збройну агресію Росії. У зв’язку з цим, виникає потреба у проведенні товарознавчих досліджень з визначення шкоди та збитків, завданих приватним та юридичним особам. Донцова Ольга Сергіївна, завідувач сектору товарознавчих досліджень лабораторії економічних, товарознавчих, досліджень та досліджень об’єктів інтелектуальної власності, Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» була запрошена на лекцію, щоб розповісти про особливості проведення таких досліджень.

На лекції були розкриті питання сучасного стану судової товарознавчої експертизи, головним питанням якої на момент дії воєнного стану в Україні є визначення шкоди та збитків, завданих приватним та юридичним особам Україні в наслідок збройної агресії російської федерації. Було доведено, що нова «МЕТОДИКА визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією російської федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності», затверджена Наказом Міністерства економіки України та Фонду державного майна України 18 жовтня 2022 року N 3904/1223, в повній мірі кореспондується з сучасними методиками, які занесені до Реєстру методик Міністерства юстиції України та в Перелік науково-технічної та довідкової літератури, що використовується при проведенні товарознавчої експертизи. Зокрема, були розкриті поняття «вихідні дані» та «джерела інформації» і доведено законодавче врегулювання визначень цих термінів, при цьому, наголошено, що вірне їх тлумачення впливає на хід дослідження та на результати висновку експерта в цілому.

Від імені колективу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого хочемо висловити щирі слова подяки Ользі Сергіївні за цікаву та корисну лекцію. Ваша лекція стала важливим кроком у розвитку нашого фахового рівня та допомогла зрозуміти важливість проведення правильних досліджень у ситуаціях кризи. Бажаємо Вам успіхів у Вашій діяльності та сподіваємося на подальшу співпрацю!