Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > До 1045-річчя з часу народження Ярослава Мудрого (978-1054), Великого князя Київського, державного та політичного діяча Київської Русі

26 травня 2023 року відбулася онлайн зустріч студентів-першокурсників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, учнів і вчителів загальноосвітніх шкіл Новобаварського району із доктором історичних наук, професором, лауреатом премії імені Ярослава Мудрого, автором науково-популярних нарисів та навчально-методичних посібників про Великого князя Київського ДЕМИДЕНКОМ Г. Г. і доктором філософських наук, професором, заслуженим працівником народної освіти України ЛОЗОВИМ В. О.

Організатори:  кафедра історії держави і права України і зарубіжних країн, наукова бібліотека

Модератори: директорка наукової бібліотеки Надія Пасмор, старша викладачка кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн Ніна Стеценко.

Демиденко Г. Г. звернув увагу загалу на державотворчу, правотворчу спадщину Ярослава Мудрого, презентував авторську книгу “Ярослав Мудрий – Великий князь Русі”. Лозовий В. О. висвітлив розвиток культури Київської Русі за часів Ярослава Мудрого.

Студенти активно  обговорили державно-правовову діяльність Ярослава Мудрого з акцентом на праці викладачів кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн й науковців Університету: Гончаренка В. Д., Демиденка Г. Г., Єрмолаєва В. М., Лозового В. О., Рогожина А. Й., Сташиса В. В.  та ін., які всебічно досліджували правову спадщину Ярослава Мудрого.  Першокурсники наголосили на  встановленні в  сучасній Україні високої державної нагороди – Відзнаки Президента України “Ордена князя Ярослава Мудрого” I, II, III, IV і V ступенів (1995) для відзначення громадян за видатні особисті заслуги перед українською державою. Крім того, вони підкреслили, що Національною академією правових наук України та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого заснована Премія Ярослава Мудрого (2001) за визнання видатних заслуг науковців-правознавців та практиків-юристів в розбудові правової демократичної держави України. Було наголошено, що цю нагороду отримали й вчені Університету.

Вшановуючи пам’ять благовірного князя Київської Русі Ярослава Мудрого, увага учасників заходу була зосереджена на присвоєнні Університету Указом Президента України  ім’я Ярослава Мудрого (1995), встановленню на його честь пам’ятних споруд, наданні багатьом українським вулицям й майданам його ім’я.

Наукова бібліотека презентувала електронний ресурс: логрид “Ярослав Мудрий: державотворець і просветитель” та тематичну книжкову експозицію “Ярослав Мудрий — Великий князь, законодавець Київської Русі”.