Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 24 лютого 2024 року виповнюється два роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Університету, 24 лютого 2024 року виповнюється два роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Цей підлий напад став кульмінацією загарбницької війни, яку москва розпочала ще 2014 з окупації Криму. Прикриваючись брехливими лозунгами, перекручуванням історичних фактів, відверто зневажаючи думку світової спільноти, ворог намагається захопити суверенну державу в самісінькому центрі Європи, зруйнувати встановлений світовий порядок, зупинити просування демократії на нашому континенті. Заради вдоволення власних імперських апетитів країна-агрессор знехтувала усіма цивіліцаційними здобутками останніх десятиліть, поставила під загрозу життя і здоров’я мільйонів українців, розтоптала поняття честі і гідності офіцерів власної армії, перетворивши своїх солдатів на терористів і військових злочинців, які цинічно й безжально вбивають мирне населення України, руйнують школи і дитсадки, лікарні й університети, багатоповерхівки спальних районів та об’єкти цивільної інфраструктури. Пекельний вогонь їхніх обстрілів забрав тисячі життів, а звірства на окупованих  територіях змушують кров холонути в жилах, але, вчергове оплакавши українських янголят, спалених заживо у власних домівках, ми ще міцніше тримаємо оборону, ще відчайдушніше гонимо москальську орду з рідної землі. Горе і втрати не зламали, не залякали суспільство, навпаки, зробили наших військових кіборгами – сильними й непримиренними, а цивільних – єдиними й незламними.

Я щиро пишаюся українцями – людьми праці й милосердя, нацією інтелектуалів, винахідників, творців у мирний час і безстрашними воїнами у лиху годину війни. У цей день дякую кожному з вас, хто живим щитом стоїть на передовій, в холодних окопах тримає оборону, захищає небо, підтримує тил, допомагає армії і цивільним, працює на Перемогу.

Я віддано вірю у нашу незалежність та волю, в торжество справедливості і невідворотність покарання для агресора, у здатність вистояти перед будь-якими викликами заради мирного майбутнього України без диктатури і свавілля загарбників.

Нехай ця річниця стане останньою, а захисники повернуться до родин живими, щоб українські діти зростали у квітучій суверенній державі поряд із найріднішими.

Слава Україні та її Героям!

Ректор Університету Анатолій Гетьман