uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

15 лютого 2024 року на Факультеті слідчої та детективної діяльності розпочато реалізацію другої частини просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР 2.0»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 15 лютого 2024 року на Факультеті слідчої та детективної діяльності розпочато реалізацію другої частини просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР 2.0»

В рамках проєкту працівником Головного оперативного управління Державного бюро розслідувань Полупаном М.М. проведено вебінар за темою «Основи оперативно-розшукової діяльності».

Під час вебінару розкрито базові положення оперативно-розшукової діяльності, які ґрунтуються на нормах Конституції України, Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про оперативно-розшукової діяльності», інших законодавчих та відомчих нормативно-правових актах.

Спікер розповів про сутність оперативно-розшукової діяльності, її правові основи та значення в боротьбі зі злочинністю, провів історичний екскурс
з цього питання.

Особливу увагу було приділено завданням, що вирішуються в ході здійснення оперативно-розшукової діяльності, оскільки виконання завдань вимагає не лише знання норм чинного законодавства та його неухильного дотримання на практиці, а й глибокого розуміння сутності оперативно-розшукової діяльності, знання закономірностей, за якими вона розвивається, цілей, що ставляться перед оперативними підрозділами у боротьбі із злочинами.

Окремо лектор зупинився на підставах для проведення оперативно-розшукової діяльності, без яких забороняється приймати рішення про проведення оперативно-розшукових заходів.

Також на вебінарі детально розглянули принципи оперативно-розшукової діяльності, які мають велике значення для практики ведення оперативно-розшукової діяльності оперативними підрозділами у зв’язку з тим, що забезпечують правильне застосування правових норм, прийняття в стані оперативного ризику законних та обґрунтованих оперативних й оперативно-тактичних рішень, правильне використання результатів окремих оперативно-розшукових заходів тощо.

Під час надання відповідей на запитання слухачів, було висвітлено практику застосування нормативної бази оперативними підрозділами Державного бюро розслідувань, що відповідає вимогам посилення рівня підготовки здобувачів вищої освіти.

Щиро дякуємо спікеру і керівництву ДБР за можливість поглибити знання про основи оперативно-розшукової діяльності та ознайомитися з особливостями проведення оперативно-розшукових заходів і використанням їх результатів в матеріалах досудового розслідування кримінальних проваджень.