uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Про ключові загрози та цінності цифрової ери говорили учасники воркшопу «Digital-безпека та цифровізація»

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Про ключові загрози та цінності цифрової ери говорили учасники воркшопу «Digital-безпека та цифровізація»

18 травня відбувся презентаційний воркшоп Центру права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого «Digital-безпека та цифровізація». Захід було проведено у форматі офлайн та одночасно онлайн, з використанням платформи Zoom і трансляцією на комунікаційні канали.

У заході взяли участь представники академічної спільноти, міжнародних організацій, органів державної влади і місцевого самоврядування, громадянського суспільства, бізнесу.

Відкрив воркшоп Анатолій Гетьман, ректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який наголосив на надзвичайній актуальності дослідження усіх аспектів цифровізації, їх національного та міжнародного виміру, правового регулювання кіберпростору та онлайн-діяльності, а також на необхідності плідного публічного обговорення цих тем за участі зацікавлених сторін. Учасників заходу привітав Юрій Барабаш, проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, підкресливши, що у нинішніх умовах тематика, охоплювана діяльністю Центру, має бути дійсно широкою і включати етичні виміри, а також, що тренд діджиталізації породжує нові правові виклики.

Завдання, функції та основні проєкти Центру презентувала Юлія Размєтаєва, керівниця Центру права, етики та цифрових технологій Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

На презентаційному воркшопі виступили Олександр Сидєльніков, національний менеджер проєктів з верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні, з темою «Права людини та цифрова безпека в діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні», Уве Петтерссон (Швеція), радник/тренер з питань взаємодії поліції та громади Консультативної місії Європейського Союзу в Україні з реформування сектору цивільної безпеки України, з темою «Digital-безпека крізь призму підходів Європи/Швеції», Красимир Янков, голова Харківського офісу Моніторінгової місії ООН з прав людини, з темою «Digital-трансформація в роботі Харківського офісу Моніторінгової місії ООН з прав людини: виклики та рішення», Альона Бєляєва, керівниця відділу маркетингу та комунікацій Kharkiv IT Cluster, з темою «Проблеми цифровізації в Україні та приклад взаємодії Харківського ІТ кластеру з державою у цьому напрямку».

Інтерактивні частини заходу «Оцінка цифрової безпеки» та «Спільні пріоритети та цінності у світлі цифровізації» представили провідні спеціалістки Центру права, етики та цифрових технологій Наталія Філатова-Білоус і Наталія Сатохіна.

Учасники презентаційного воркшопу спільно визначили ключові загрози, пріоритети та цінності, пов’язані з розвитком технологій і особливостями цифрової ери, захистом прав людини в умовах цифрової трансформації.