uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Науковці й практики шукали шляхи вдосконалення українського законодавства

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Науковці й практики шукали шляхи вдосконалення українського законодавства

20 листопада відбулася ХIV Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні шляхи вдосконалення українського законодавства», у якій взяли участь студенти, юристи-практики та науковці зі всієї України зустрілися, щоб обговорити деформацію теорії на практиці.

Організована Юридичною клінікою Університету за підтримки Координаційного центру з надання правової допомоги, Ради адвокатів Харківської області та ГО «Центр розвитку правничої клінічної освіти», конференція проходила в змішаному форматі: очної та онлайн участі.

Цієї осені захід відвідали професор кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Вячеслав КОМАРОВ, представники кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Національного університету біоресурсів і природокористування України асистентка Наталія КІДАЛОВА та доцент Сергій КІДАЛОВ, Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія ГАЙВОРОНСЬКА, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях Анатолій БОРОДАВКА, Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Харківській області Сергій КУЗЬМЕНКО, старші юристи адвокатського об’єднання «Белпарт» Владислав КОВАЛЕНКО та Максим ТРІФОНОВ та ін.

Конференція пройшла у формі пленарного засідання, де будь-хто з присутніх міг виступити з доповіддю та взяти участь в обговоренні найрізноманітніших питань правотворення та правозастосування.

Зокрема, обговорили питання єдності судової практики, мінуси застосування «касаційних фільтрів», вектори розвитку професійного представництва в суді, актуальні проблеми захисту конфіденційної інформації та комерційної таємниці за договором про нерозголошення, проблеми кліматичної безпеки в Україні та ін. 

Учасники заходу особливо активно дискутували щодо механізмів управління відходами в Європейському Союзі, викликів кліматичної безпеки, переваг і недоліків функціонування ОСББ.

Студенти мали можливість дізнатися про великий пласт практичних проблем, із якими щодня стикаються їхні старші колеги, а вже досвідчені правники мали змогу почути свіжі думки молодого покоління з приводу неоднозначних питань.

Яна ТОКАРЬ