Харківські мовознавці обговорили проблеми функціонування державної мови

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Харківські мовознавці обговорили проблеми функціонування державної мови

15 грудня проведено круглий стіл «Актуальні питання функціонування та розвитку державної мови в Україні», у якому взяли участь науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківської державної академії культури, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Організатор і координатор наукового заходу – кафедра культурології.

Про сучасні проблеми правового регулювання мовних відносин в Україні доповів заступник декана факультету адвокатури, доцент кафедри конституційного права України Євгеній ТКАЧЕНКО.

Питання щодо викладання української мови іноземцям були в центрі уваги представниць Харківської державної академії культури – проректорки з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Олени БІЛИК і доцентки Ірини КУРИЛЕНКО.

Також мовилося про чистоту української мови (доцентка кафедри культурології Людмила СІДАК), компетентнісний підхід до формуванні мовної культури юристів (доцентка кафедри культурології Олена ЛИСЕНКО), функціонування державної мови у різних регіонах України (завідувач кафедри культурології Василь ПИВОВАРОВ), роль самоосвіти особистості в становленні мовної культури в Україні (доцентка кафедри культурології Олена БУРЛУКА), практичну реалізацію закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (професорка кафедри культурології Олена ПРУДНИКОВА).

Цікаві міркування щодо нагальних проблем мови висловила доценткакафедри українознавства і лінгводидактикиХарківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Наталія ВАРИЧ. До обговорення актуальних мовних проблем активно долучилися доцентки кафедри культурології Оксана СТАСЕВСЬКА, Ольга УМАНЕЦЬ.