Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > До 65-річчя викладання земельного, аграрного й екологічного права в Університеті проведено науково-практичну конференцію

10 грудня відбулася науково-практична конференція «Актуальні проблеми земельного, аграрного, екологічного та природоресурсного права» з нагоди 65-річчя викладання навчальних дисциплін земельно-правового, аграрно-правового та еколого-правового спрямування в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

Організатор заходу – кафедра земельного та аграрного права.

Цьогоріч у роботі конференції брали участь понад 90 авторитетних учених, молодих науковців та студентів з різних закладів вищої освіти Харкова та України (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Київський національний університет імені Тараса Шевченка,  Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Національний університет «Одеська юридична академія», Запорізький національний університет, Академія адвокатури України, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Одеський державний університет внутрішніх справ, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Львівський національний університет імені Івана Франка, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника, Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України, Полтавський державний аграрний університет, Національний університет «Острозька академія», Сумський національний аграрний університет).

Голова організаційного комітету конференції завідувач кафедри земельного та аграрного права Михайло ШУЛЬГА привітав учасників конференції і зауважив, що епідеміологічна ситуація змусила увесь світ ізолюватися та підлаштувати усі процеси під умови нової реальності. Тому конференцію було перенесено в онлайн формат. «Нові технології надали можливість обміну науковими думками перебуваючи в будь-якій точці нашої країни. Ми раді, що колеги з наукової спільноти зустрілися сьогодні та готові поділитися своїми науковими дослідженнями та думками. Я бажаю усім учасникам успішної та плідної праці на конференції та здоров’я», – додав він.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: професор кафедри цивільного, господарського і екологічного права, НТУ «Дніпровська політехніка», державний радник юстиції ІІІ класу Володимир АНДРЕЙЦЕВ (Екологічне право і законодавство України: діалектична єдність природно-соціальних компонентів і проблеми правової інтеграції щодо забезпечення розвитку екологічних правовідносин в умовах глобальних загроз), суддя Верховного Суду України Надія БАГАЙ (Право постійного користування землею: проблеми судової практики), перший проректор Запорізького національного університету Олександр БОНДАР (Освітні та правові аспекти забезпечення сфери мисливського господарства кваліфікованими кадрами), завідувач сектору проблем аграрного та земельного права Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України Павло КУЛИНИЧ (Правова модель ринку сільськогосподарських земель та її реалізація: деякі спірні питання теорії і практики), завідувач кафедри земельного та аграрного права ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир НОСІК (Правові проблеми подолання бідності у аграрній сфері України), професор кафедри теорії та історії права та держави Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Василь КОСТИЦЬКИЙ (Розвиток екологічного права як вираз історичної відповідальності держави та вчених перед громадянським суспільством), завідувач кафедри трудового, земельного та господарського права юридичного факультету Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Іван КОСТЯШКІН (Право власності на землю територіальних громад: проблеми правового забезпечення), старший науковий співробітник Запорізького національного університету Дмитро ФЕДЧИШИН (Деякі практичні проблеми спеціального водокористування).

За результатами проведення конференції буде видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень учасників.