Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Річниці > Вшановано пам’ять першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (1964 − 2010) академіка права В. В. Сташиса.

На міському цвинтарі №2 біля могили видатного вченого зібралися колишні колеги, учні та друзі Володимира Володимировича, щоб відзначити річницю від дня його народження та покласти квіти до пам’ятника.

До присутніх звернувся радник ректора В. Я. Тацій: «Приємно підтвердити, що до наших учителів, наставників, наших попередників будуть йти ще багато десятиліть. Дорогу протоптано і молодь відвідуватиме їх на знак вдячності за ті добрі справи, які вони зробили для кожного з нас, для нашого навчального закладу. Сьогодні вже новий склад ректорату на чолі з Анатолієм Павловичем Гетьманом і викладачі кафедр підтримують цю традицію. Це дуже важливо, бо ми даємо певний приклад молодому поколінню.

В. В. Сташис був надзвичайно талановитою людиною в багатьох питаннях. Кожен день прожитого ним життя є прикладом для всіх нас. Я хотів би висловити слова щирої вдячності всім нашим учителям за все зроблене для нас. Пам’ять про них буде завжди в нашій свідомості, доки ми будемо жити на цій прекрасній землі».

Ректор університету А. П. Гетьман зауважив: «Для всіх присутніх Володимир Володимирович Сташис – це не лише легенда, але й людина, яка зіграла визначальну роль у долі кожного з нас. Він у своєму житті зробив дві речі, але ці речі визначили на століття вперед все, що на сьогоднішній день відбувається в нашій державі: це Друга світова війна, в якій Володимир Володимирович зовсім юним брав участь і боронив нашу державу від фашистів, а ще – розбудова юридичної освіти. Як сказав Василь Якович Тацій, традицію вшановувати пам’ять наших вчителів ми підтримували, підтримуємо і будемо підтримувати!»