Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Навчання > Інститутом підготовки юридичних кадрів для СБ проведено заходи на вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні

В четверту суботу листопада, коли традиційно вшановується пам’ять жертв найбільш жахливих злочинів проти людства Голодомору 1932-1933 років в Україні, штучних голодів 1921-1922, 1946-1947 років, в Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проведено низку заходів.

27 листопада о 16 годині особовий склад Інституту долучився до Всеукраїнської акції «Запали свічку». У кожному вікні гуртожитку Інституту замерехтів вогник пам’яті. Першокурсники вшанували жертв, загиблих під час трьох голодоморів, композицією із запалених свічок. Вони вишикувались в дату пам’яті жертв Голодоморів та запалили свічки, які символізували мільйони заморених голодом українців. На знак жалоби за загиблими під час голодоморів, в Інституті було оголошено хвилину мовчання та приспущено Державний Прапор України.

Одночасно з цим, курсанти Інституту вшанували пам’ять мільйонів загублених життів, поклавши композицію з колосків та калини до пам’ятного хреста жертвам голодомору 1932-1933 років.

Також курсанти відвідали виставку-реквієм «Історія смерті, життя і пам’яті» у науковій бібліотеці Університету та прослухали лекцію «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» в Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова, де ознайомились з архівними документами, фотографіями, історіями жертв геноциду.

Світлана ОСТАПЕНКО