Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Вшануємо пам’ять випускника Університету Олександра Мартиненка, який загинув, захищаючи Батьківщину

Олександр Мартиненко – випускник Університету 2014 року, колишній гравець волейбольної команди «Юракадемія».

Олександр народився 21 березня 1989 року у Маріуполі. З 6-го класу почав професійно займатись волейболом. Жага до самовдосконалення та прагнення до досягнення кращого результату привели Олександра в Харків. Тут він закінчив Харківське обласне вище училище фізичної культури і спорту. Вищу освіту отримав, закінчивши у 2013 році Харківську Державну академію фізичної культури та спорту, та у 2014-му – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

На базі Університету закінчив військову кафедру, де отримав звання – молодший лейтенант запасу. Протягом майже 10 років захищав честь Харкова та НЮУ імені Ярослава Мудрого, виступаючи на професійному рівні за ВК «Юракадемія». За свою спортивну кар’єру неодноразово був переможцем та призером змагань серед професійних команд майстрів.

Після закінчення Університету у 2014 році, покинувши спортивну та юридичну кар’єри, пішов захищати Батьківщину. Воював у зоні проведення АТО у складі 2 роти механізованого батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України, проявляв неймовірну мужність та відвагу. Відмовившись від підвищення та перепідготовки, до останнього залишався з бойовими побратимами на лінії фронту, захищаючи Україну. Брав участь у боях під Щастям, Дебальцевим, Никішиним та Малоорловкою.

7 лютого 2015 року о 16:00 блокпост під Дебальцеве, на якому чергував командир гранатометного відділення Олександр Мартиненко, потрапив під обстріл. Один із снарядів розірвався поруч з Олександром, і він загинув. Йому було 25 років. Поховали загиблого бійця у рідному Маріуполі.

Указом Президента України №282/2015 від 23 травня 2015 року, «За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Олександр Мартиненко нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Рішенням міської ради м. Маріуполь від 30.06.2015 року №6/49-5415 за захист суверенітету України та її територіальної цілісності Олександру посмертно присвоєне звання «Почесний громадянин міста Маріуполь».