Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Вічна Слава Героям! Вшануємо пам’ять Сотника Івана, випускника Університету, який віддав життя, захищаючи свою рідну землю!

Іван Сотник («Чекіст») – випускник Університету 2009 року.

Іван народився 18 серпня 1987 року у селі Грудки Камінь-Каширського району Волинської області. Закінчив 9 класів загальноосвітньої школи, військовий ліцей, в 2009 році – Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого).

Мешкав в місті Луцьк Волинської області. До травня 2014 року працював в органах державної виконавчої служби Волинської області – у відділі державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції. Остання посада – начальник відділу державної виконавчої служби Рожищенського районного управління юстиції (місто Рожище Волинської області).

У травні 2014 року добровольцем вступив в добровольчий батальйон територіальної оборони «Донбас». Пройшов підготовку в учбовому центрі Національної гвардії України в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.

З 2014 року приймав участь в антитерористичній операції на Сході України. Служив командиром 3-го відділення 1-го взводу 2-ї роти батальйону спеціального призначення (резервного батальйону) «Донбас» Східного оперативного об’єднання Національної гвардії України. Позивний «Чекіст». Брав участь в боях за місто Дебальцеве, за село Широкине Новоазовського (нині – Волноваського) району Донецької області.

2 травня 2015 року у бою з російськими збройними формуваннями, обороняючи село Широкине Новоазовського району Донецької області, молодшого сержанта Івана Сотника було тяжко поранено кулею снайпера у голову, куля пробила каску. О 23:05 у лікарні міста Маріуполь під час другої операції його серце зупинилося. Івану було 27 років. У нього залишилися батьки та сестра. Поховали Героя у рідному селі Грудки Камінь-Каширського району Волинської області.

Указом Президента України № 324/2015 від 10 червня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Іван Сотник нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).