Вічна пам’ять і слава Герою!

Трагічна звістка знову надійшла до нашої університетської громади…

В ніч на 25 серпня 2023 року у шпиталі зупинилося серце випускника Університету капітана поліції Сергія Філоненка. За його життя медики боролися понад рік.

Сергій Філоненко народився у Харкові 5 червня 1986 року, однак своє дитинство провів в смт. Золочів Харківської області. Закінчив Золочівський ліцей №1, потім Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. Із 2006 року  працював в органах внутрішніх справ. Він служив інспектором сектору реагування патрульної поліції відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №3 в Харківській області.

Під час масштабного вторгнення Сергій із першого дня брав участь у бойових діях. 7 березня 2022 року він разом із бійцями 93-ї ОМБр «Холодний Яр» заступив на охорону публічного порядку. Поблизу населеного пункту Карасівка Золочівської громади (Богодухівський район Харківської області) захисники помітили колону ворожої техніки. Вона рухалася з боку вже окупованої Козачої Лопані (Дергачівська громада Харківського району) в бік селища Золочів. Сергій Філоненко разом з бійцями ЗСУ прийняли бій з колоною російських танків. Сергій власноруч із переносних протитанкових ракетних комплексів NLAW та Javelin знищив три ворожі танки. Під час бою військовослужбовець ЗСУ отримав поранення. Поліцейський Сергій Філоненко відразу ж кинувся до пораненого товариша, щоб забрати його з поля бою, але також отримав уламкове поранення. Та ризикуючи власним життям, він все ж врятував побратима з-під російського обстрілу. Завдяки діям українських захисників просування ворожих військ у бік Харкова було зупинене.

У тому бою загинули семеро військовослужбовців. А капітан поліції Сергій Філоненко із тяжкими пораненнями потрапив до шпиталю. Майже півтора роки Сергій мужньо боровся за життя, переніс понад 30 складних операцій. Триматися допомагала любов і турбота коханої дружини Тетяни, маленьких сина і донечки, батьків, а ще – підтримка колег і земляків. Але зрештою внутрішні органи, також уражені вибуховою хвилею, не витримали… В ніч на 25 серпня 2023 року серце чоловіка зупинилося.

На початку 2023 року Сергію Філоненку вручили державну нагороду – медаль «Захиснику Вітчизни» за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. Буквально день Сергій не дожив до відкриття пам’ятного знаку на місці бою з окупантами, що мали перевагу в чисельності й озброєнні. На плиті викарбувані імена «холодноярівців» і два герба – бригади та поліції.

«Сергій був щирою людиною, чесною. Про таких кажуть, що з ними не страшно і в бій іти, під час виснажливого лікування ніколи не втрачав оптимізму. Він був сильний духом…», – згадують про Сергія Філоненка друзі.

Від імені усієї університетської спільноти висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким загиблого захисника, поділяючи тяжкий біль утрати. Низький уклін родині, яка виховала справжнього патріота. У пам’яті всіх, хто його знав, Сергій назавжди залишиться веселим, усміхненим, душевним та товариським.  Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях!

Дружина Тетяна створила петицію на сайті Президента України з проханням присвоїти капітану поліції Сергію Філоненку звання Герой України (посмертно). Наразі петиція набрала понад 23 тисячі голосів.

Просимо доєднатися та підтримати петицію

Вічна пам’ять і слава Герою!