Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Університет виступив співорганізатором вебінару, присвяченого обговореннюпроблем правового регулювання заохочень та відповідальності публічних службовців в україні в умовах воєнного стану

27 травня 2022 року відбулося проведення вебінару на тему «Проблеми правового регулювання заохочень та відповідальності публічних службовців в Україні в умовах воєнного стану». Організаторами заходу виступили: Національна академія правових наук України, зокрема Науково-дослідний інститут державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем службового права, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Запорізький національний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Зацікавленість заходу привернула увагу понад 100 представників різних ЗВО України та наукових установ.

Відкрив захід академік-секретар відділення державно-правових наук і міжнародного права Битяк Ю. П., який підкреслив важливість спільних зусиль юристів-вчених та практиків у визначенні ефективності врегулювання відносин застосуваня заходів заохочень та заходів відповідальності публічних службовців в умовах дії в Україні правового режиму воєнного стану, «якості» вже прийнятих нормативно-правових актів, безпосередньо зорієнтованих на забезпечення релевантності їх змісту, практики їх застосування реальним викликам сьогодення й окреслив «ключові» вектори  для сучасної вітчизняної наукової діяльності, які б дозволили оперативно реагувати на запити держави у частині нормативно-правового врегулювання питань заохочення публічних службовців та реагування на протиправні діяння публічних службовців.

У вебінарі взяли участь: Гетьман Є. А.  – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Головний учений секретар Національної академії правових наук України, а також Лученко Д. В. доктор юридичних наук, професор, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Коломоєць Т. О. доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, завідувач Навчально-наукової лабораторії дослідження службового права Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, декан юридичного факультету Запорізького національного університету; Вдовічен В. А. доктор юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та ін.

Організатори заходу закликали до інтеграції зусиль представників різних наукових правничих шкіл для поглибленого дослідження проблем службового права. В обговоренні, формулюванні пропозицій для формування наукового базису для вітчизняної нормотворчої діяльності у сфері публічної служби, а також для інтенсифікації нормотворчості та підвищення «якості» вже чинних актів з питань публічної служби взяли участь представники всіх учасників, а також молоді вчені, здобувачі. За підсумками заходу підготовлено ряд чітких пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства, які передані до профільних комітетів Верховної Ради України.