uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

На факультеті слідчої та детективної діяльності працівником Державного бюро розслідувань проведено вебінар для студентів і викладачів Університету.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > На факультеті слідчої та детективної діяльності працівником Державного бюро розслідувань проведено вебінар для студентів і викладачів Університету.

21 березня 2024 р. на Факультеті слідчої та детективної діяльності працівником Державного бюро розслідувань проведено вебінар для студентів і викладачів Університету.

Олександр Говорущак розпочав свій виступ з аналізу термінів і змісту ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів», зазначив про відсутність чітких і однозначних юридичних дефініцій понять «правозастосовна діяльність» та «правоохоронна діяльність», що породжує подальшу невизначеність і формування різної судової практики щодо підслідності кримінальних проваджень залежно від суб’єкта вчинення злочину.

Під час вебінару доповідач охарактеризував найпоширеніші види злочинів, які вчиняються працівниками правоохоронних органів, серед яких: службові злочини, проти власності, проти громадської безпеки, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, проти правосуддя. Також було названо умови, що ускладнюють документування цих правопорушень.

Звернути увагу на мотиви вчинення злочинів працівниками правоохоронних органів, а саме: корисливі, кур’єрські, недбале ставлення, ідейні, особисті мотиви, тощо.

Особливу увагу було приділено практичним аспектам розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів. Так, було розглянуто розслідування кримінального правопорушення, вчиненого злочинною організацією, яка спеціалізувалась на вирощуванні, виготовленні та збуті наркотичних засобів.

Спікер продемонстрував зображення обшуків, фотофіксацію виявлення та вилучення наркотичних засобів, а також прослухати частини розмов, отриманих в ході негласних слідчих розшукових дій учасників злочинної організації.

Вебінар викликав неабиякий інтерес у слухачів і велику кількість запитань, на які було спікером надано ґрунтовні відповіді.

Щиро дякуємо пану Олександру за глибокий аналіз чинного законодавства, розкриття особливостей виявлення та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених працівниками правоохоронних органів, а також креативний підхід до роботи зі студентами!