Честь, слава та вічна і світла пам’ять Героїні!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Честь, слава та вічна і світла пам’ять Героїні!

Знов непоправна втрата спіткала нашу університетську родину. 3 березня під Бахмутом на Донеччині загинула випускниця Університету парамедикиня 93-ї бригади «Холодний Яр» Яна Рихліцька (позивний «Яра»).

Вона родом з Хмельниччини, народилася 2 квітня 1993 року. У 2010 році стала студенткою господарсько-правового факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, який закінчила у 2015 році. Під час навчання тренувалася в клубі спортивних видів боротьби (самбо, дзюдо). Неодноразова чемпіонка універсіади серед студентів з боротьби самбо та дзюдо. Дуже відповідальна та талановита людина. На неї завжди можна було покластися. Стала кандидатом майстра спорту з боротьби самбо та дзюдо.

До повномасштабного вторгнення Яна Рихліцька працювала на одну із IT-компаній. Починаючи із лютого 2022 року активно волонтерила, а вже у травні вирішила стати янголом-охоронцем для багатьох бійців, вдягнувши медичну форму. Вона доєдналася до роботи стабілізаційного пункту у Бахмуті, який лишається осередком найжорстокішим боїв на фронті, де кладуть свої життя та отримують поранення сотні українських військових. Знайомі Яни стверджують, що своєю роботою дівчина змогла врятувати десятки життів наших захисників та цивільних осіб. Вона була світлою людиною і охоче ділилася цим світлом з усіма.

Яна загинула під час евакуації поранених військових, коли автомобіль швидкої, в якому вона перебувала, потрапив під обстріл. До свого 30-річчя Яна не дожила менше місяця.

«Ти вклала в перемогу, як мало хто робив. Без тебе не відбувалося б наших волонтерських чудес, ти найкраща була у всьому. У результаті віддала найдорожче», — кажуть родичі та друзі дівчини. Шкодують про втрату і самі бійці, які поспішили відомстити за відібране молоде життя — підписавши один із снарядів іменем Яни. «За Яру із Холодного Яру», — свідчить напис на снаряді.

«Яна була незвичайною людиною, миттєво знаходила спільну мову і заводила дружбу з будь-ким. Неймовірно енергійна й самовіддана, найсміливіша з тих, кого я знав. Займалася капоейрою у Харкові, була фанатом цієї культури. Дуже любила тварин. Евакуювала і прилаштовувала собак та котів із передмістя. Швидко налагоджувала системну роботу і взаємодію, залучала кошти. Опікувалася 93, 92 бригадами, батальйоном «Слобожанщина», спецпідрозділом НГУ «Омега», ГУР, ТРО, добробатами. Допомогала всім, хто цього потребував, безліч підрозділів. Яна була дуже щедра, вона могла зняти із себе останнє й віддати воїнам», – розповів один із її товаришів.

Яну Рихліцьку поховають у Вінниці. Вона була єдиною донькою в сім’ї. Батьки Яни вирішили всю фінансову допомогу, яку їм бажають передати, направити її подрузі-волонтерці на потреби ЗСУ.

Колектив та студентство Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого висловлює щирі співчуття родині, близьким, друзям Яни Рихліцької. Розділяємо гіркоту вашого горя. Із вдячністю низько вклоняємося за те, що ціною власного життя захищала нас та рідну землю. Добрий, світлий спомин про Яну – «світлого янгола бійців» назавжди залишиться у пам’яті усіх, хто знав її, любив та шанував.

Честь, слава та вічна і світла пам’ять Героїні!