uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

8 – 15 квітня 2023 року в м. Вашингтон, Сполучені Штати Америки, відбулись 64-і міжнародні раунди всесвітніх змагань з міжнародного права «Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition» («Jessup»)

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 8 – 15 квітня 2023 року в м. Вашингтон, Сполучені Штати Америки, відбулись 64-і міжнародні раунди всесвітніх змагань з міжнародного права «Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition» («Jessup»)

8 – 15 квітня 2023 року в м. Вашингтон, Сполучені Штати Америки, відбулись 64-і міжнародні раунди всесвітніх змагань з міжнародного права «Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition» («Jessup»), у яких взяли участь 135 команд з 90 країн світу. Україну в цьому році представляла команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: Катерина Пашкова з міжнародно-правового факультету, Ярослава Пономар та Ольга Склезь з факультету юстиції під керівництвом тренерів – Миколи Юрлова, cтаршого юридичного радника ГО «Truth Hounds» та асистента кафедри міжнародного права нашого Університету, а також Бартломієя Ґералта, аспіранта кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Лодзького університету.
Команда НЮУ зіграла чотири раунди: проти University of International Business and Economics з Китаю, Case Western Reserve University зі США, Universidade de São Paulo з Бразилії, та University of the Philippines з Філіппін. Попри те, що через надскладний жереб вийти до наступного раунду не вдалось, команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого здобула нагороду «Spirit of Jessup», втретє для команд НЮУ – попередні отримували на цьогорічних Європейських товариських раундах в Женеві та на 23-х національних раундах Джесап Україна в Києві у 2018-му. Нагорода присуджується команді, яка найкраще втілює дух товариства Джесапу, академічну досконалість та конкурентоздатність. Переможців обирають учасники змагань, тому нагорода символізує визнання суперників та найвищі стандарти професійної поведінки.
Також під час змагань українська делегація за домовленістю з організаторами конкурсу вперше за історію міжнародних раундів провела тематичний “side event” – панельну дискусію про глобальні виклики для міжнародного права та безпеки, яку відвідало близько 50 слухачів , а спікерами виступили досвідчені юристи-міжнародники та студенти з різних країн – Італії, Уганди, Бразилії, Непалу. Українці під час дискусії розповідали про документування російського геноциду українців та російських воєнних злочинів, роботу з притягнення росії до відповідальності в міжпарламентських асамблеях, а також презентували відео-звернення від Jessup alumni, які зараз захищають нас під Бахмутом – Дениса Назаренка (наразі – артилерист, до 24.02.2022 – Генеральний директор Київської школи енергетичної політики, учасник Jessup 2009) та Дмитра Саранчука (наразі – кулеметник, до 24.02.2022 – юрист ЮФ «Василь Кісіль і партнери», випускник НЮУ, учасник Jessup 2016 та тренер команд НЮУ 2019, 2020 та 2021). Під час заходу була також представлена від імені світової мут-корт спільноти Декларація про міжнародне право та глобальний мир, підготовлена Еріком Кучеренком, радником народного депутата України з міжнародних і правових питань. Документ містить 10 пунктів, виконання яких дозволить запобігти новим війнам та забезпечити відповідальність держав-агресорів та міжнародних злочинців.
Окрім безпосередньої участі у змаганнях, команда Університету зустрілась із радником Президента США та старшим директором Ради нацбезпеки США з питань Росії та Центральної Азії Еріком Гріном, який відповідав за підтримку України та притягнення росії до відповідальності, а також представниками американських юридичних фірм, фінансових груп, радником сенатора та українським дипломатом.

Під час зустрічей наша команда розповідала про особисті зусилля кожного з учасників для просування інтересів України та адвокаційну діяльність щодо притягнення росії до відповідальності. Ми намагалися передати, що відчуває сьогодні кожен українець, що боронить Україну на фронті, волонтерить у тилу, документує воєнні злочини чи намагається сумлінно вчитися попри щоденні новини про звірства загарбників. Сподіваємося, що почуте допоможе нашим партнерам глибше розуміти ситуацію та відповідно розробляти кращу політику на підтримку України.
Участь команди у міжнародних змаганнях стала можливою завдяки фінансовій підтримці, яку зібрала Дагмар Бутте, партнерка ЮФ «Parker, Butte & Lane», через ініціативу Friends of the Ukrainian Jessup, Inc. , а також ЮФ «CMS Ukraine», «AVELLUM», «Van Bael & Bellis». Команда також висловлює щиру вдячність Майклу Пайлу, виконавчому директору International Law Students Association, Кетрін Н’юкомб з Департаменту юстиції США, посольству США в Україні та Міністерству освіти і науки України за допомогу в організації поїздки.
Окрема подяка за допомогу з підготовкою до усних раундів Дмитру Ізотову, юристу ЮФ «AGA Partners», Андрєю Козіку, регіональному юридичному координатору Міжнародного комітету Червоного Хреста, Катерині Шокало, юристці ЮФ «Squire Patton Boggs», Ельмірі Фархадовій, юридичній радниці IT-компанії, Крістапсу Тамушу, юридичному раднику Конституційного Суду Латвії, Даінісу Пуделісу, юридичному раднику Державної Канцелярії Латвії, Віталію Майнаровичу, старшому юристу ЮФ «CMS London», Ірині Богдановій, старшій науковій співробітниці Університету Берну та Марку Стаднику, партнеру ЮФ «Squire Patton Boggs».
Участь у міжнародних змаганнях є вкрай важливою не тільки для особистого розвитку юридичних навичок студентів, але й для представництва України на глобальній арені. Тому вже незабаром гурток міжнародного права НЮУ оголосить про набір до команд на сезон 2024. Не пропустіть цю унікальну можливість і підписуйтесь у Facebook , Telegram та Instagram!

#jessup #jessupir2023 #jessup2023