Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Команда студенток Університ почала свій виступ на всесвітніх змаганнях з міжнародного права Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition (Jessup)

Команда студенток  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого почала свій виступ на всесвітніх змаганнях з міжнародного права Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition (Jessup), які проходять у м. Вашингтон, Сполучені Штати Америки 8-15 квітня 2023.

Змагання, в яких беруть участь 700 команд з понад 100 країн світу, проводяться з 1960 року і вважаються найбільш престижним мут-кортом (moot court) у світі, а також глобальним форумом для юристів-міжнародників. Фінальний раунд цього року судитимуть судді Міжнародного Суду ООН Ронні Абрахам та Джуліа Себутінде, а також суддя Надзвичайних палат в судах Камбоджі Флоренс Мумба.

Українські команди беруть участь у Jessup з 1994. В цьому році нашу країну на Jessup представляє команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, яка отримала нагороду «Spirit of Jessup» на Європейських товариських раундах, що відбулись 9-11 березня 2023 року в м. Женева (Швейцарія). Нагорода «дух Джесапу» присуджується команді, яка найкраще ілюструє дух товариства, академічну досконалість та конкурентоспроможність.

Цьогорічна справа змагань стосується незаконної окупації орендованої території, тлумачення мирної угоди, нападів на цивільні об’єкти в контексті міжнародного гуманітарного права, односторонніх економічних санкцій та правових наслідків неналежної утилізації небезпечних відходів.

Протягом наступних 4 днів наша команда зіграє 4 відбіркових раунди – з командами з Китаю, США, Бразилії та Філіппін. За результатами яких за набраними балами буде здійснено відбір команд, які пройдуть в наступний раунд.

Тримаємо кулачки та віримо в Катерину Пашкову (міжнародно-правовий факультет), Ярославу Пономарь та Ольгу Склезь (факультет юстиції) та їхніх тренерів – Миколу Юрлова, асистента кафедри міжнародного права нашого Університету та cтаршого юридичного радника Truth Hounds і Бартломієя Ґералта, аспіранта кафедри міжнародного права та міжнародних відносин Лодзького університету.

Стежити за підготовкою команди та підтримати її можна на сторінці за лінком.

#jessup #jessupir2023 #jessup2023