В Університеті пройшов ювілейний Медико-правовий форум

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > В Університеті пройшов ювілейний Медико-правовий форум

9-10 грудня на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого проходив V Медико-правовий форум, який був присвячений темі: «Правове регулювання діяльності у сфері охорони здоров’я: корупційні виклики під час пандемії». Формат наукового заходу передбачав виступи в режимі офлайн паралельно з трансляцією у Zoom.

Форум став авторитетним майданчиком для спілкування та обміну думками й ідеями під час пандемії COVID-19 між правниками (як науковцями, так і практиками), медиками, фармацевтами та фахівцями у сфері державного управління. У роботі форуму взяли участь і представники наукової спільноти з Польщі, ФРН, Латвії, Туреччини.

Цього року організаторами Форуму виступили Національна академія правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України та його структурний підрозділ – лабораторія дослідження проблем національної безпеки у сфері публічного здоров’я, Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Консультативна Місія Європейського Союзу в Україні, Громадська організація «Асоціація фармацевтичного та медичного права», Громадська організація «Всеукраїнська асоціація кримінального права».

Робота форуму розпочалась з вітального слова професорки кафедри кримінального права та кримінально-правових дисциплін Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого Наталії ГУТОРОВОЇ. До привітання також долучилися заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексій СОЛОВЙОВ, заступниця голови Національної служби здоров’я України Тетяна БОЙКО, президент Національної академії правових наук України Олександр ПЕТРИШИН, заступниця директора наукового медичного видавництва ALUNA (Польща), наукова редакторка журналів “Wiadomości Lekarskie” (Scopus) та “Acta Balneologica” (Web of Science), членкиня Польського Лікарського Товариства та Польського Товариства Громадського Здоров’я Леся РУДЕНКО, національний менеджер програм з питань правової реформи Координатора проєктів ОБСЄ в Україні Віталій ГАЦЕЛЮК, директорка НДІ вивчення проблем злочинності ім. акад. В. В. Сташиса НАПрН України Владислава БАТИРГАРЕЄВА, ректорка Національного фармацевтичного університету Алла КОТВІЦЬКА, ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Юрій БОЙЧУК та начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у м. Києві Микола ХОЛОДЕНКО.

Медико-правовий форум був присвячений обговоренню таких актуальних питань сьогодення: міжнародний, вітчизняний та іноземний досвід забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я, їх реалізації; забезпечення ефективності роботи апарату судів в умовах пандемії COVID-19; корупційні виклики у сфері медичної та фармацевтичної діяльності, гендер і права людини в сфері охорони здоров’я; кримінальні правопорушення проти здоров’я людини та проти публічного здоров’я в Проєкті нового КК України.

Саме з таких тем були сформовані відповідні панельні дискусії, які були очолені модераторами (Андрій ГАРКУША, Віталій ГАЦЕЛЮК, Наталія ГУТОРОВА, Віталій ПАШКОВ, Роман МАЙДАНИК, Владислава БАТИРГАРЕЄВА, Юрій БАУЛІН).

Чи не найбільш жваві дискусії відбулися під час обговорення питань корупційних викликів у медицині та фармації, забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я в умовах пандемії COVID-19 та кримінальним правопорушенням проти здоров’я людини та проти публічного здоров’я в Проєкті нового Кримінального кодексу України.

Результати плідної дискусії учасників форуму знайдуть своє відображення у наукових публікаціях, індексованих у наукометричній базі Scopus.