Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Українські цивілісти відзначили столітній ювілей професора Василя Маслова меморіальною конференцією

Відбулася ХХ Науково-практична конференція «Доктрина приватного права: традиції та сучасність», присвячена 100-річчю з дня народження доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента АН УРСР,  ректора Харківського юридичного інституту професора Василя Пилиповича МАСЛОВА.

Організаторами виступили кафедри цивільного права №1 та цивільного права №2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, відділення цивільно-правових дисциплін Національної академії правових наук України, Харківський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація цивілістів України».

Захід проходив у змішаному форматі з використанням сервісу Zoom. Його учасниками стали науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського регіонального центру Національної академії правових наук України, Національного університету НУ «Одеська юридична академія», Донецького національного університету імені Василя Стуса, НДІ приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України, Харківського національного університету внутрішніх справ, Одеського національного морського університету, навчально-наукового юридичного інституту ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова тощо.

Конференцію відкрив ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН, який зазначив, що діяльність Василя Маслова на посаді ректора Харківського юридичного інституту стала потужним поштовхом до освітянської та наукової розбудови вишу: «Енергія, харизма, непересічні лідерські якості допомогли Василю Пилиповичу згуртувати доволі складний науково-педагогічний колектив, більшість членів якого, як і він сам, пройшли горнило Другої світової війни, для подальшого руху вперед».

Модераторка пленарного засідання завідувачка кафедри цивільного права №1 Валентина Борисова звернула увагу на те, що до Василя Маслова загальноприйнятою практикою було видання підручників одноосібно. Саме він запропонував видати підручник, над яким би працювали всі члени кафедри цивільного права, аби продемонструвати силу наукової думки харківської цивілістичної школи. Згодом ця праця була удостоєна державної премії. «Наслідуючи традицію, започатковану Василем Пилиповичем, українські цивілісти об’єднуються сьогодні, у важливий для юридичної науки момент,  коли постала необхідність рекодифікації цивільного законодавства України», – додала вона.

Завідувач кафедри цивільного права №2 Віталій ЯРОЦЬКИЙ, пригадав, що на посаді ректора Василь Маслов не лише опікувався навчальним процесом і науковою діяльністю інституту, а й всіляко намагався покращити житлові та побутові умови викладачів і студентів.

На пленарному засіданні з доповідями виступили віце-президент Національної академії правових наук України Наталія КУЗНЄЦОВА (Розвиток українських наукових цивілістичних шкіл та рекодифікація цивільного законодавства України), професорка кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена КОХАНОВСЬКА (Вплив епохи постлюдства на немайнові права фізичних осіб), професор кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Євген МІЧУРІН (Діджиталізація та цивільне право), професорка кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Інна СПАСИБО-ФАТЄЄВА (Доктрина права власності: зміна парадигми) та ін. Далі наукову дискусію було продовжено за чотирма секціями.

За підсумками роботи буде видано збірник матеріалів конференції.