Стартував V Харківський міжнародний юридичний форум

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Стартував V Харківський міжнародний юридичний форум

В урочистому відкритті взяли участь Голова Вищого антикорупційного суду України Олена ТАНАСЕВИЧ,  директор Національного антикорупційного бюро України Артем СИТНИК, Голова Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайло СМОКОВИЧ, перший заступник голови Державної прикордонної служби України Володимир НІКІФОРЕНКО, заступник начальника Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Артем МЕДВЕДЕНКО, заступник Харківського міського голови Олександр НОВАК, посол, координатор проєктів ОБСЄ в Україні Генрік ВІЛЛАДСЕН, керівниця Представництва Фонду Конрада Аденауера у Харкові Бріггіта ТРІБЕЛЬ, перша заступниця голови Союзу юристів України, віце-президента Європейського Інституту Омбудсмана, перший Омбудсман України Ніна КАРПАЧОВА та ін.

Відкриваючи захід, ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН зазначив: «Упродовж тижня, який триває Форум, демонструються основні досягнення юридичної науки та практики. Ідея проведення юридичного форуму довела свою життєздатність. Із кожним роком наша юридична родина, об’єднана під дахом цього заходу, стає все більшою. Аналогічно можна говорити про розширення географії представників правничих шкіл та об’єднань юристів. Можемо з задоволенням відмітити, що цього року на форумі представлені кращі фахівці з 34 країн світу».

«Три аспекти характеризують цей форум. По-перше, це урядова підтримка, надана розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року. Це унікальний факт, оскільки це єдиний захід правничого спрямування, який визнано на такому високому рівні. По-друге, головною ідеєю, яку вдається провести червоною ниткою крізь усі п’ять форумів, є проблема правового забезпечення сталого розвитку в умовах глобалізованого світу. По-третє, ми намагаємося, щоб серед ключових спікерів були представлені наші випускники, які прославляють наш заклад вищої освіти на багатьох напрямах, обіймаючи важливі посади».

Співголова Харківського міжнародного юридичного форуму радник ректора Університету Василь ТАЦІЙ розповів про історію становлення форуму. За його словами, ідея такого масштабного заходу виникла у зв’язку з необхідністю не лише об’єднати правничі школи України, а й залучити до співробітництва представників юридичної науки й практики інших держав.

На думку Голови  Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайла СМОКОВИЧА, подібні заходи роблять дієвий внесок у розвиток України як правової демократичної й незалежної держави.

Голова Вищого антикорупційного суду Олена ТАНАСЕВИЧ у вітальному слові наголосила: «Я глибоко переконана в тому, що виключно академічні знання, які допомагають ідентифікувати право, його роль у суспільно-політичному житті у поєднанні з правозастосовчою практикою здатні підтримати українського законодавця на шляху до формування ефективної законодавчої бази». V Харківський міжнародний форум триватиме з 20 по 24 вересня. Його програмою передбачені шість панельних дискусій, а також сателітні заходи: круглі столи, презентації, майстер-класи, лекторії тощо.