Сьогодення військової юстиції України обговорили на міжнародній конференції

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Наука > Сьогодення військової юстиції України обговорили на міжнародній конференції

28 жовтня відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Діяльність військової юстиції в умовах збройного конфлікту. Досвід української прокуратури».

У ній взяли участь представники Генеральної прокуратури, Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері, народні депутати України, науковці, а також фахівці з Польщі, Румунії, Естонії й Азербайджану.

Відкриваючи захід, ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН наголосив на надзвичайній актуальності заявленої теми: «Проблема збройного конфлікту на Сході України для всіх присутніх тут українських фахівців є не просто предметом наукових досліджень, а особистим болем, як і для всього Українського народу. Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого не може залишатися осторонь».

«В умовах збройного конфлікту та протидії військовій агресії з боку Російської Федерації надзвичайно важливо забезпечити належний рівень захисту прав людини, утвердження верховенства права й законності. Це завдання покладено на систему військової юстиції, яка потребує швидкого та ефективного реформування. Необхідно звернути увагу на декілька важливих проблем у цій сфері, які заслуговують на широке обговорення. Передусім це питання вдосконалення організаційної будови й компетенцій Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері, відновлення військових судів, реформування Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у військову поліцію, формування в Україні військової адвокатури тощо. Найвищий фаховий рівень сьогоднішньої дискусії забезпечать авторитетні експерти, запрошені до участі в конференції, серед яких є не лише провідні вітчизняні науковці, а і практичні працівники, народні депутати України, а також представники зарубіжних країн», – зазначив Анатолій Гетьман.

Учасників конференції також привітали заступник Генерального прокурора Максим ЯКУБОВСЬКИЙ, голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій ІОНУШАС і голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Олександр БАКУМОВ.

Із доповідями виступили Начальник Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Сергій МЕЛЬНИК (Роль Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у підготовці фахівців для сектору безпеки та оборони), завідувач наукової лабораторії регіональної безпеки та військового права Державної наукової установи «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України» Павло БОГУЦЬКИЙ (Військова юстиція як правова система: міжнародні стандарти та національні особливості), заступниця начальника Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Зера КОЗЛИЄВА (Особливості виконання функцій прокуратури в умовах збройного конфлікту), заступник Генерального прокурора Республіки Польща з військових справ Пшемисляв ФУНЬОК (Історичний огляд військової прокуратури, елементи військової правової системи в Республіці Польща) та ін.