uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підбито проміжні підсумки міжгалузевого проєктного навчання

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Партнерство > Підбито проміжні підсумки міжгалузевого проєктного навчання
Підбито проміжні підсумки міжгалузевого проєктного навчання

На підставі Меморандуму про співробітництво між Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого та Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», укладеного 19 серпня 2021 р., під орудою досвідчених кураторів і за підтримки авторитетних стейкхолдерів триває проєктне навчання міжгалузевої групи здобувачів вищої освіти.

Доцільна діджиталізація усіх сфер суспільного життя, а правозастосовної практики й поготів, є актульним трендом для цілого світу. Тож предметом Меморандуму є встановлення та розвиток довгострокових партнерських стосунків на основі інтеграції освітнього, наукового та практичного потенціалів вітчизняних закладів вищої освіти – лідерів у гуманітарній і технічній галузях шляхом виконання спільних наукових, науково-технічних, інноваційних, творчих, виробничих завдань та проєктів, зокрема, з розробки та створення наукомісткого програмного забезпечення, інформаційних технологій та інформаційних систем для аналізу й синтезу криміналістично значущих даних, оптимізації прогнозування, організації та планування діяльності у сфері досудового розслідування й судового розгляду.

Першочерговою метою проєктного навчання визначено розроблення базового модуля (підсистеми) «Інтерактивний протокол» інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування, яка за задумом законодавця, повинна забезпечувати створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні (ст. 106-1 КПК України). Фундаментальна ідея створення цього модулю полягає в забезпеченні слідчого, детектива, дізнавача, прокурора інноваційним програмним продуктом, який дозволяв би «у польових умовах» на якісно іншому рівні в автоматизованому режимі повно і послідовно, комплексно (вербально, графічно, предметно та наочно-образно) фіксувати обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. 

Відтак 25 січня 2022 р. учасниками проєктного навчання: курсантками Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ, майбутніми слідчими – Іриною БІЛОУС, Юлією БУГАЙ, Анастасією ВОЙТЕНКО, Софією ДИКОЮ та Ольгою МАТВЄЄВОЮ і студентами НТУ «ХПІ», майбутніми бізнес-аналітиками – Іллєю ПОПОВИМ, Єлизаветою ВОДОВОЗОВОЮ, Кирилом КАПЕЛОВИЧЕМ, Софією БОЙКО та програмістами – Євгенієм АРІНКІНИМ, Андрієм САРЖЕВСЬКИМ, Анастасією ЛОЗИНСЬКОЮ, Дар’єю РОСТОВЦЕВОЮ, Володимиром САМОХІНИМ і Денисом ТОКАРЄВИМ на обговорення професійної спільноти було винесено презентацію розроблених в результаті тісної взаємодії: структури програмного застосунку, шаблонів сторінок інтерфейсу, загального сценарію використання авторизованими користувачами тощо.   

Активну участь в об’єктивній оцінці представлених напрацювань, колегіальному формулюванні критичних зауважень та цінних криміналістичних рекомендацій взяли доцент кафедри криміналістики НЮУ ім. Ярослава Мудрого Василь БІЛОУС, асистенти кафедри Василь БАРАНЧУК та Олексій ДОМАШЕНКО. Наукову спільноту фахівців у галузі високих технологій на цьому заході представляли завідувачка кафедри стратегічного управління Марина ГРИНЧЕНКО і завідувачка кафедри комп’ютерної математики та аналізу даних Олена АХІЄЗЕР, доцентки цієї кафедри Наталя ПРОЦАЙ, Ольга ДУНАЄВСЬКА, Валентина ПІКАЛОВА, інші куратори та консультанти.

Надзвичайно важливою для відкритого до всебічної співпраці міжвузівського колективу стала вже не перша плідна участь у генеруванні й експертній оцінці вагомих ідей представницької делегації Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України в особі директора Ігоря ДАВИДЕНКА, першого заступника директора Сергія ШЕВЦОВА, заступника завідувача відділу криміналістичних видів досліджень Вадима ЧЕРНОВА, завідувача відділу досліджень у сфері інформаційних технологій Олексія КОЖЕВНІКОВА та професора кафедри криміналістики та судової експертології Харківського національного університету внутрішніх справ Руслана СТЕПАНЮКА, інших авторитетних консультантів, присутніх дистанційно.

Інноваційний розвиток криміналістики як науки, навчальної дисципліни і сфери практичної діяльності, спрямований на гідне протистояння актуальним і перспективним викликам сучасної злочинності, – спільна справа для прогресивної професійної громадськості не залежно від галузевої чи відомчої належності окремих достойників!

Василь БІЛОУС