Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Навчання > В Університеті стартував новий навчальний курс «Міжнародні стандарти прав людини у кримінальному праві», розроблений в рамках проекту CRIMHUM

CRIMHUM є регіональним спільним проектом, який реалізується Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого у межах програми ЕРАЗМУС+ з декількома партнерськими університетами України, Білорусі, Австрії, Німеччини, Литви, Франції та Хорватії.

Назва проекту CRIMHUM народилася від поєднання «Criminal Justice» і «Human Rights». Його визначальною рисою є впровадження у процес підготовки студентів-магістрів – майбутніх суддів, прокурорів, слідчих – методології «human rights education» – освіти, заснованої на правах людини. Завданням CRIMHUM є розробка спеціалізованих магістерських програм в сфері кримінальної юстиції, що мають своїм фокусом сконцентрованість не лише на трансфері знань та навичок від викладача до студента, а і, перш за все, на цінності прав людини.

Лектор курсу доцентка кафедри кримінального права № 1 Університету Олена Харитонова, презентуючи проект, зауважила, що освіта, заснована на правах людини, передбачає дві суттєвих цілі: «навчання про права людини» та «навчання для прав людини». Навчання про права людини охоплює пізнавальну діяльність щодо сучасного правового ландшафту в сфері прав людини, розуміння основних тенденцій його розвитку, знання механізмів та інструментів захисту прав людини, втілення міжнародних стандартів захисту прав людини на національному рівні праворегулювання. Навчання для прав людини передбачає розуміння принципів людської гідності, справедливості та рівності, відданість та повагу до прав людини для кожного. Дане навчання передбачає увагу не тільки до того, що суб’єкти у цій сфері знають, а і до того, у який спосіб вони діють, досягаючи мети.

Партнерські університети не намагаються досягти одноманітності своїх програм, їх директивної уніфікованості або статичної завершеності; метою співробітництва є прагнення знайти точки зближення і спільного розуміння стандартів захисту прав людини у сфері кримінальної юстиції