Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Навчання > На Факультет слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого триває просвітницький проєкт «Правоохоронна діяльність Державне бюро розслідувань»

Черговий вебінар був присвячений вкрай актуальній темі пов’язаній із розслідуванням та протидією вчинення високопосадовцями корупційних правопорушень, пов’язаних із одержанням неправомірної вигоди, розкраданням бюджетних коштів тощо, оскільки така злочинність має негативний вплив на розвиток та розбудову держави, особливо наразі під час правового режиму воєнного стану.
Представниця ДБР Тібеж Олеся, зокрема, акцентувала увагу, на суб’єктах, вчинення кримінальних правопорушень які є підслідними ДБР.

Розкриваючи тему, слідча ДБР розповіла про особливості внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінальних правопорушень, вчинених відповідними суб’хатами, а також про особливості проведення окремих процесуальних дій відносно такої категорії суб’єктів.

Зокрема, спікер детально зупинилася на порядку притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів України та ролі у цьому процесі Генерального прокурора України, а також поділилася досвідом щодо проблемних аспектів зазначеного питання, які виникають на практиці.

Підсумовуючи викладене спікерка зазначила, що запобігання, виявлення, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень, вчинених високопосадовцями, є одним із пріоритетних завдань ДБР, оскільки такий вид злочинності, завдає найбільшої шкоди інтересам країни.