0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Конференція «Європеїзація правової системи України: статус кандидата на вступ до Європейського Союзу та роль судового правозастосування»

28.02.2023 @ 10:00 - 13:00
Завантаження Події
  • Ця подія минула.

Запрошуємо долучитися до конференції «Європеїзація правової системи України: статус кандидата на вступ до Європейського Союзу та роль судового правозастосування». Захід відбудеться 28 лютого о 10:00 у форматі відеоконференції.

Організатори: Верховний Суд, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, Проєкт ЄС «Право-Justice».

28 лютого 2022 року Президент України підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. Менш ніж за пів року, 23 червня 2022 року, під час саміту лідерів країн ЄС Україна отримала офіційний статус кандидата на членство у ЄС. Відтак, виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції є одним із пріоритетів діяльності органів державної влади й, зокрема, судової.

Під час конференції буде розглянуто теми європеїзації вітчизняного судового правозастосування та роль у цьому Угоди про асоціацію, дотримання принципу суддівської незалежності в Україні та ЄС, досвід національних суддів держав-членів ЄС у застосуванні права ЄС та взаємодії із Судом справедливості, та багато інших.

Спікерами конференції виступлять, зокрема:

• Кристина Ковалік-Банчик, суддя Загального Суду (ЄС),
  • Мірослав Вижиковскі, суддя Конституційного Суду Польщі у відставці,
  • Пітер ван Ельзувеге, проф. Гентського університету (Бельгія),
  • Адам Лазовскі, проф. Вестмінстерського університету (Сполучене Королівство),
  • Юрій Барабаш, проф., проректор з науково-педагогічної роботи та стратегічного розвитку НЮУ ім. Ярослава Мудрого
  • Ксенія Смирнова, проф., проректорка з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка,
  • Тетяна Комарова, проф., в.о. завідувача кафедри права ЄС НЮУ ім. Ярослава Мудрого,
  • Олеся Радишевська, суддя КАС в складі Верховного Суду.

Для участі в конференції просимо зареєструватися до 26 лютого.

Контакти: olha.sribniak@pravojustice.eu

Дата: