uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Виховна робота кафедри культурології

Від заснування кафедри культурології одним із головних її завдань було визначено здійснення виховної діяльності. Протягом багатьох років викладачі кафедри організовували для студентів відвідування театрів і музеїв  Харкова, екскурсії історичними та архітектурними пам’ятками Слобожанщини, перегляди кінофільмів патріотично-виховного змісту тощо.

Естетичним, творчим компонентом діяльності кафедри є її безпосередня робота з організації та проведення всіх святкових, концертних заходів в академії (університеті) протягом 1990–2004 рр., до яких долучалися провідні викладачі кафедри (проф. Л.В. Анучина, доц. М.Б. Ценко, доц. О.В. Сердюк, доц. О.В. Уманець та доц. В.М. Пивоваров).

 Вагоме виховне значення мала робота «Музичної вітальні» (1994– 2014), до якої запрошували композиторів, музикантів, викладачів, студентів Інституту мистецтв ім. І. П. Котляревського (нині ХНУМ ім. І. П. Котляревського).   

2000 р.  року при кафедрі був відкритий кабінет художньо-естетичного самовиховання з унікальною колекцією альбомів західноєвропейського та вітчизняного мистецтва, які кафедрі подарував перший проректор В.В. Сташис. 2000 р. з метою виховання нової генерації інтелектуальної еліти, активізації творчої діяльності студентів була заснована театральна вітальня «Душі прекрасні пориви» (з ініціативи ас. С.О. Таркової).  У творчій лабораторії були здійснені постановки творів М. Гоголя,  М. Булгакова, Ф. Амірова, які дозволили розкрити творчий потенціал студентів-юристів, а також багатьох викладачів нашого закладу, які долучилися до її діяльності.

З 1999 р. спільно з Управлінням освіти і науки Харківської облдержадміністрації, Харківською академією дизайну і мистецтв організовувалися щорічні обласні виставки-конкурси творів образотворчого мистецтва викладачів і студентів закладів вищої освіти Харкова.

Упродовж багатьох років викладачі кафедри (проф. О.В. Прудникова, доц. О.А. Лисенко, доц. О.А. Шумейко)  на чолі з доц. В.М.  Пивоваровим беруть участь в організації та проведенні Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, конкурсів читців поетичного слова до Дня української писемності, Міжнародного дня рідної мови. Чимало підготовлених ними студентів-учасників стали переможцями цих конкурсів обласного та всеукраїнських рівнів. Доц. В.М. Пивоваров та доц. О.А. Лисенко – постійні члени журі обласного етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів закладів вищої освіти.

Доц. В.М. Пивоваров є організатором і ведучим традиційних Шевченківських читань, які щороку проводяться разом з науковою бібліотекою Університету.

Значною складовою виховної, просвітницької діяльності кафедри є її співпраця з  Вагнерівським товариством у м. Харкові (під керівництвом доц. О.В. Сердюка), яка дозволяє залучити студентів до участі в його заходах, а також із картинною галереєю Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. З моменту відкриття 2018 року картинна галерея, яку очолює канд. філос. наук, проф. Л.В. Анучина, надає студентам і всім зацікавленим можливість ознайомитися із сучасним образотворчим мистецтвом України. 

На кафедрі тривалий час працюють викладачі, які поєднують викладацьку роботу з виконавською та беруть активну участь в естетично-виховній роботі, працюючи в Палаці студентів НЮУ імені Ярослава Мудрого. Зокрема, ас. О.О. Гізімчук, ст. викл. Ю.А. Меліхова та ас. Т.О. Слюсаренко – відомі виконавиці, учасниці тріо бандуристок «Купава», а нині – народні артистки України (з 2009 р.). З 1996 року презентують національне мистецтво як в Україні, так і в багатьох країнах світу (Сполучені Штати Америки, Німеччина, Франція, Португалія, Польща, Литва, Вірменія та ін.). Понад 20 років колектив успішно представляє естетично-просвітницьку та популяризаторську складову діяльності нашого закладу.

Контактний телефон: 050-806-84-28 (Слюсаренко Тетяна Олександрівна)