Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Захищаючи незалежність та відстоюючи територіальну цілісність загинув випускник Університету Олексій Крижанівський

І знов сумна звістка пекучим болем відгукнулася у серцях нашої великої університетської родини. У боях за Україну загинув випускник Університету, молодший сержант, старший стрілець-оператор 2-го стрілецького відділення 3-го стрілецького взводу 2-ої стрілецької роти 116-ї бригади ТрО Збройних Сил України Олексій Крижанівський (позивний «Фарлеп»).

Олексій Крижанівський народився 24 січня 1986 року в Полтаві. Він навчався у місцевій школі №9. У 2008 році закінчив Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Працював за фахом. Проживав у селі Гожули Полтавської громади.

Із 2015 року став на захист України. Спочатку виконував завдання в зоні АТО, а із 26-го лютого 2022 року боронив кордони країни на півночі та сході на посаді старшого стрільця-оператора у 116-ій бригаді ТрО ЗСУ. Олексій був справжнім патріотом, мужнім та хоробрим воїном. За словами друзів та побратимів, він брав на себе найтяжчі, найвідповідальніші завдання. Не тікав, не ховався від труднощів, для нього обов’язок був понад усе.

12 липня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу села Красногорівка на Донеччині Олексій Крижанівський загинув. Йому було 37 років. До останнього подиху він залишився бійцем, який захищав і віддав своє життя за нашу Україну.

«Ми з ним майже півтора року служили пліч-о-пліч. Ми пройшли Суми, Соледар і перебрались далі на Донецьк, там, де йому довелося прийняти бій, поки я знаходився у лікарні. Це був солдат, воїн, патріот, він дуже переживав за нашу країну. Великий уклін його матері, за те, що народила і виховала такого сина. Хай простить, що ми не вберегли його», – згадує побратим загиблого Олексія Крижанівського Віталій Дерновий.

Попрощалися із загиблим Героєм 19 липня у Полтаві. Біля Свято-Успенського собору зібралась понад сотня людей із квітами. Провести воїна у останню путь прийшли рідні, близькі, друзі, бойові побратими. Похоронну процесію зустрічали на колінах. Поховали його на Затуринському кладовищі, що поблизу Полтави.

За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Олексій нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно.

У Олексія Крижанівського залишилася мама. Навряд, чи можна уявити прірву її горя. Університетська спільнота схиляє голови в скорботі та висловлює глибокі співчуття матері, родині та друзям загиблого воїна. Низько вклоняємося подвигу Захисника України у протистоянні ворогу…

У Полтаві на фасаді школи №9, де вчився Олексій Крижанівський, хочуть встановити йому меморіальну дошку.

Вічна пам’ять і слава Герою!