Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > З 24-26 листопада 2023 року пройшла нова офлайн зустріч в рамках проекту «NLU together forever» (Чернівці-Харків)

У межах проєкту NLU together forever відбулись офлайн зустрічі та тренінги з криміналістики та судової медицини студентів нашого Університету з викладачами та практиками у різних куточках України.

24 листопада 2023 року в Харкові відбулась зустріч і тренінг з криміналістики та судової медицини з кандидаткою медичних наук, доценткою кафедри криміналістики Ганною Білецькою, за темою: «Неонатоцид. Дослідження трупів новонароджених». Пані Ганна розповіла про кримінальне правопорушення передбачене ст. 117 КК України «Умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини», надала роз’яснення змісту категорій «дітовбивство» та «новонароджене немовля», визначила основні ознаки новонародженості, критерії життєздатності немовляти до пологів та після них, методи визначення тривалості утробного життя, типові причини смерті дитини, особливості фізичного, психологічного та психіатричного станів матері після пологів, ознаки пасивного та активного позбавлення життя новонародженого, основні питання до судово-медичного експерта при підозрі на дітовбивство, особливості проведення огляду місця події, обстеження трупа, обстеження матері та особливості призначення та проведення судово медичної експертизи. Екскурсія Музеєм криміналістики дала змогу всім присутнім з’ясувати зміст та об’єм впливу медичних спеціальних знань на процес розслідування кримінальних правопорушень.

25 листопада 2023 року у м. Чернівці на базі Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України та кафедри судової медицини Буковинського державного медичного університету, за безпосередньої підтримки Начальника бюро та завідувача кафедри судової медицини БДМУ доктора медичних наук, професора Віктора Бачинського, було проведено лекцію «Огляд трупа на місці події» та організовані демонстраційні навчальні розтини трупів у морзі Чернівецького ОБСМЕ, які були проведені доцентом кафедри криміналістики, лікарем судово-медичним експертом вищої кваліфікаційної категорії, к. м. н. Владиславом Бондаренком та співробітником кафедри судової медицини БДМУ, доктором філософії в галузі судової медицини Юлією Саркізовою. Студенти НЮУ ознайомились з методиками розтину трупів та брали безпосередню участь у розтинах 4-х трупів осіб жіночої та чоловічої статі з різними причинами смерті — закритою черепно-мозковою травмою, опіковою травмою, гіпертонічною хворобою та двосторонньою пневмонією.

Впродовж просвітницького заходу майбутні правники брати безпосередню участь у проведенні огляду місця події та обстеженні трупа. З цією метою для студентів був організований транспорт, щоб всі студенти взяли участь у 3-х оглядах трупів на місцях подій у складі оперативно-слідчих груп слідчого управління поліції Чернівецької області. Студенти засвоїли та опрацювали криміналістичні рекомендації та методи огляду трупа на місці події, методики встановлення факту та давності настання смерті, особливості виявлення ушкоджень на тілі та інше. Практичні тренінги тривали з 9.00 до 17.00 та в цілому сподобались студентам.

26 листопада у приміщеннях Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича студенти прослухали лекцію доц. Владислава Бондаренка «Судово-медична експертиза трупа», обговорили результати попередніх розтинів та причини смерті загиблих. Після лекції студенти із гідом вирушили на 3-х годинну екскурсію культурно-історичними пам’ятками Чернівці, де змогли ознайомитись с колишньою Резиденцією буковинських митрополитів, Чернівецькою ратушею, вул. О. Кобилянської, Чернівецьким драматичним театром, Кафедральним собором та іншими пам’ятками архітектури.

Криміналістика об’єднує людей. У заходах взяли участь майбутні випускники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з різних факультетів і курсів. У Харків на захід прийшли близько 30 студентів, у Чернівці прибули близько 20 студентів з різних регіонів України: Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Запорізької, Черкаської, Київської, Тернопільської, Вінницької, Волинської, Хмельницької та Чернівецької областей.

Кафедра криміналістики дуже вдячна студентам нашого Університету, які знайшли час і можливість взяти участь у запропонованих офлайн навчальних заходах. До зустрічі!