Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого завжди пишається своїми випускниками!
Щиро вітаємо Олександра! Бажаємо сили, витримки, емоційної стійкості, професійного гарту, вірності обраному фахові, професійних успіхів і досягнень в установленні законності та справедливості на новій посаді та плідної праці на благо Українського народу!
Клименко – детектив Національного антикорупційного бюро України, який ще у грудні 2021 року переміг у конкурсі на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Йому 35 років, народився на Слобожанщині у вересні 1986 року. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого у Харкові (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), отримав диплом юриста.
Професійну кар’єру він розпочав із посади слідчого, а потім старшого слідчого в органах внутрішніх справ Києва у березні 2010 року. У листопаді 2015 року Олександр Клименко став старшим слідчим у Національній поліції. Розслідував розкрадання коштів в Укрзалізниці. У березні 2016 року – взяв участь у конкурсі й став детективом Національного антикорупційного бюро. А вже за рік виріс до старшого детектива, а у листопаді 2017 року обійняв посаду керівника відділу. Олександр Клименко брав участь у розслідуванні низки гучних проваджень.
21 грудня 2021 року комісія із обрання керівництва САП за результатами конкурсу оголосила рейтинг кандидатів. Олександр Клименко набрав 246 балів. 19 липня 2022 року комісія проголосувала за результати.
Беручи участь у конкурсі на посаду керівника САП, пройшов тестування на знання законодавства, практичне завдання, поліграф та співбесіду для перевірки чесноти та професійної компетентності. Став першим кандидатом, якого комісія визнала доброчесним, рішення «за» ухвалено одноголосно.
До відома: Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) — один із ключових органів антикорупційної інфраструктури, який разом із НАБУ та Вищим антикорупційним судом має забезпечити невідворотність покарання топ-чиновників за корупцію. Від керівника САП напряму залежить розслідування корупційних справ. Якщо прокуратурою керуватиме людина із сумнівною репутацією, це прямо відобразиться не лише на рівні довіри суспільства до органу, але й на можливості добитись справедливого покарання корупціонерам.