Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > 26 липня 2022 року за участю Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета у приміщенні Міністерства відбулася презентація інтерактивного електронного підручника «Трудове право України», підготовленого за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні

Авторський колектив видання утворили вчені-правознавці таких знаних закладів вищої освіти України, як-от: Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого; Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національний університет «Одеська юридична академія»; Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна; Львівський національний університет імені Івана Франка; університет державної фіскальної служби України; Державний біотехнологічний університет; Український державний університет залізничного транспорту. Автори підручника – це: два заслужені діячі науки і техніки України; три заслужені юристи України; троє членів Національної академії правових наук України; суддів Верховного суду та апеляційних судів.

До складу авторського колективу навчального видання ввійшли провідні науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – Олег Ярошенко (керівник авторського колективу, доктор юридичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, проректор з навчально-методичної роботи) та Олена Луценко (кандидат юридичних наук, доцент кафедри трудового права).

Під час презентації Сергій Шкарлет зазначив: «Права людини, верховенство права та дієвої демократії є основою освітнього процесу в Україні та тими цінностями, які захищають наші воїни на фронті. Ми активно працюємо над створенням безпечних умов у новому навчальному році. Підручник, як елемент цього процесу, дозволяє здобувачам вищої освіти якісніше та ефективніше навчатися, а науково-педагогічним працівникам – ефективніше викладати. Вдячний авторському колективу та команді Координатора проектів ОБСЄ в Україні за актуальні роз’яснення правового регулювання праці та процедурних аспектів».

Учасницею авторського колективу стала й народна депутатка України Юлія Гришина, яка, зокрема, підкреслила: «Ідею створення інноваційного електронного підручника з трудового права вперше сформулював наш вчитель, професор, перший доктор юридичних наук із трудового права Процевський Олександр Іванович, виданням підручника ми також шануємо нашого вчителя. Мені приємно бути серед учасників авторського колективу підручника. Хочу особливо відмітити регіональне представництво колективу, це науковці з усіх юридичних шкіл трудового права Харкова, Києва, Одеси та Львова».

Автори розповіли про процес створення підручника, його структуру та можливості, які він надає під час навчання. Матеріал підручника викладено в інноваційному форматі з використанням інфографіки, QR-кодів, активних посилань на офіційні тексти нормативних актів, судової практики (зокрема, правових позицій Верховного Суду та рішень Конституційного Суду України). Навчальне видання дозволить читачам опанувати теоретичні основи знань і набути необхідних практичних навичок, а також навчитися використовувати їх у різних життєвих ситуаціях, що вимагають прийняття юридично грамотних рішень. Підручник буде корисним як для науковців, викладачів, аспірантів, студентів юридичних закладів вищої освіти, так і для суддів, адвокатів, спеціалістів із управління персоналом, а також усіх тих, хто цікавиться проблемами трудового права.

Ознайомитися з підручником та у подальшому використовувати у навчанні можна за посиланням