Вічна пам’ять та шана Герою!

Знов трагічна звістка надійшла до Університету. У жорстоких боях за Україну загинув випускник Університету, ветеран АТО, підполковник Віктор Насіковський.

У 2013-2014 році Віктор працював в органах прокуратури Волинської області – прокуратурі Горохівського району, прокуратурі міста Луцька та Ковельській міжрайонній прокуратурі – і запам’ятався усім як порядна і світла людина та відданий своїй справі професіонал.

Із початку війни – із 2014 року – Віктор Насіковський обіймав посади в органах військової прокуратури. Внаслідок поранення в зоні АТО отримав інвалідність. Попри це, із перших днів повномасштабного вторгнення пішов знову захищати Україну. 28 березня 2022 року був зарахований до військової частини А7383, у 127-му окрему бригаду територіальної оборони м. Харкова на посаду начальника групи комунікації штабу військової частини. Брав участь у бойових діях зі звільнення Харківщини. Виконував бойові завдання з оборони м. Бахмут.

Указом Президента України №358/2022 нагороджений орденом «Богдана Хмельницького ІІІ ступеня» за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та героїзм проявлені при звільнені Харківської області.

18 квітня 2023 року під час виконання завдань захисту міста-фортеці Бахмут Віктор отримав важкі поранення несумісні з життям.

Друзі пам’ятають його як глибоко порядну й доброзичливу людину. «Надійний, щирий, відповідальний», – саме таким він назавжди залишиться в їхній пам’яті.

25 квітня 2023 року у Вінниці сотні людей прийшли на похорон Героя. Віддаючи останню шану загиблому, вінничани утворили «живий коридор» і прихилили коліна перед захисником. Поховали Віктора Насіковського на Сабарівському кладовищі.

Від усієї університетської спільноти низько схиляємо голови перед подвигом офіцера та патріота, в пошані перед відважністю, стійкістю та патріотизмом Віктора Насіковського й висловлюємо глибоке співчуття його рідним та друзям. Розділяємо невимовний біль важкої втрати.

Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати, проте світлі спогади про захисника України завжди будуть сильнішими за смерть.

Вічна пам‘ять і шана Герою!