uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Сьогодні в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося засідання з членом Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) та колишнім Президентом Конституційного Суду Литовської Республіки, Дайніусом Жалімасом

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Сьогодні в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого відбулося засідання з членом Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) та колишнім Президентом Конституційного Суду Литовської Республіки, Дайніусом Жалімасом

Зустріч з Литовським експертом у галузі конституційного права була особливо цікавою та пізнавальною. Учасники мали можливість задати свої запитання та дізнатися більше про важливі аспекти, пов’язані з конституційним правом та дотриманням прав людини.

Одним з головних питань, що обговорювалися під час зустрічі, була перспектива створення міжнародного трибуналу щодо кримінальної відповідальності російських воєнних злочинців. Зокрема, Дайніус Жалімас висловив своє бачення щодо того, чи є така ініціатива доцільною в контексті міжнародного права та політики. Він також детально розповів про досвід Литовської Республіки у боротьбі із подібними злочинами, який може бути корисним для України.

Також на зустрічі було обговорено проблеми становлення та розвитку офіційної конституційної доктрини в Литовській Республіці. Це питання є актуальним для багатьох країн, особливо для тих, які переживають процес реформування своєї конституції та інститутів влади. Учасники обговорили основні принципи конституційного права, які повинні бути дотримані при створенні офіційної конституційної доктрини.

Крім того, Дайніус Жалімас вичерпно розповів про завдання України щодо імплементації acquis communautaire в процесі набуття членства у Європейському Союзі. Він висловив свою думку щодо того, що інтеграція з Європейським Союзом є важливим етапом в розвитку нашої країни, тому що це надасть можливість використовувати європейський досвід та стандарти у різних галузях, від юриспруденції та політики до культури та науки. Також він підкреслив, що імплементація acquis communautaire є складним та тривалим процесом, але водночас необхідним для реалізації всіх переваг, які надає членство в ЄС.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого висловлює щиру вдячність Дайніусу Жалімасу за приділений нам час та його професійну думку щодо проблем, які на сьогодні є актуальними для нашої країни та світу в цілому!