Привітання з нагоди Дня ухвалення Декларації про державний суверенітет України!

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Привітання з нагоди Дня ухвалення Декларації про державний суверенітет України!

Шановні студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Університету, 16 липня ми відзначаємо День ухвалення Декларації про державний суверенітет України!

Шлях до нього був довгим і тернистим: протягом століть наші предки кров’ю, звитягою, мудрим словом виборювали незалежність Батьківщини, її право на самовизначення. Тому Декларація про державний суверенітет України сьогодні є результатом їхньої перемоги у віковій боротьбі й одним із найважливіших документів за всю історію нашої державності. Адже вона стала підготовчим актом до проголошення незалежності, а базові положення Декларації лягли в основу Конституції України.

На наших очах створювалася новітня європейська країна, зокрема й за активної участі першокласних правників  Університету формувалися, вдосконалювалися, рецензувалися закони, акти, положення, які, врешті, перетворили країну із важким пострадянським синдромом на прогресивну правову державу, де  суверенітет є її невід’ємною ознакою.

На жаль, сьогоднішній день, як і 500 попепередніх, затьмарений кривавими подіями російсько-української війни, бо агресор за 32 роки так і не змирився з вибором України йти власним шляхом і будувати власну державу. Але я вірю, що це свято надихне кожного українця на ще потужніший спротив ворогу, надасть сил воїнам на передовій і наблизить нашу перемогу та розквіт Батьківщини.

Ректор Анатолій Гетьман