uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Вебінар на Факультеті слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету про порядок переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Вебінар на Факультеті слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету про порядок переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України.

На вебінарі, який відбувся на Факультеті слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, було розглянуто важливу тему – “Порядок переміщення товарів та транспортних засобів через митний кордон України”. Заступник начальника митного поста «Гоптівка» Харківської митниці, Андрій Безкубський, розповів про загальні принципи здійснення митного контролю, а також про проходження митного контролю для товарів, що переміщуються через кордон України, при цьому наголосив на деяких важливих аспектах, а саме:

  • Згідно ст. 318 Митного кодексу України « Загальні принципи здійснення митного контролю» митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
  • Проходження митного контролю передбачає здійснення громадянами декларування товарів шляхом вчинення дій або письмового декларування товарів, які вони переміщують у ручній поклажі або супроводжуваному багажі. Для зручності пасажирів у пунктах пропуску запроваджені зелений та червоний коридори.
  • Обравши зелений коридор, пасажир підтверджує, що переміщує товари, які не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
  • Проходження червоного коридора передбачає заповнення громадянами митної декларації, пред’явлення визначених законом дозвільних документів на товари а також за наявності товарів, які перевищують встановлені норми – сплату митних платежів.
  • Фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.
  • Особисті речі , що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу органу доходів і зборів, письмово, не оподатковуються митними платежами та звільняються від подання, проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України (Статті 4, 369-370 Митного Кодексу України).
  • Пасажирська декларація – це митна декларація для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних з провадженням підприємницької діяльності. Пасажирська декларація застосовується в усіх випадках, коли Митним кодексом України передбачено, що здійснюється «письмове декларування в порядку, встановленому для громадян».
  • Діяльність митних органів з оцінки та управління ризиками визначена ст. 363 Митного кодексу України.
  • Питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2022 року № 174.

Від імені Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого ми хочемо висловити нашу подяку за цінну інформацію, якою ви поділилися з нами під час лекції! Вдячні Вам за ваше професійне досвідчення, чуйність та уміння передавати складну інформацію зрозуміло та доступно для кожного!