Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Підсумки Всеукраїнської науково-практичної конференції «Слідча та детективна діяльність: виклики і перспективи»

На факультеті слідчої та детективної діяльності 25 травня 2023 року було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Слідча та детективна діяльність: виклики і перспективи». В конференції взяли участь керівництво Державного бюро розслідувань, Територіального управління Національного антикорупційного бюро України, Головного управління національної поліції в Харківській області, Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса», керівництву Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності ім. акад. В.В. Сташиса, а також провідні науковці закладів вищої освіти, працівники слідчих, оперативних і детективних підрозділів органів досудового розслідування.

Ректор Університету Анатолій ГЕТЬМАН, відкриваючи конференцію зазначив, що відповідно до Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки й оборони України на 2023 – 2027 роки  у сфері діяльності органів правопорядку та прокуратури існує низка проблем, що потребують невідкладного вирішення, а саме: надмірна тривалість досудового розслідування внаслідок перевантаження та подекуди неефективності органів досудового розслідування й прокуратури, нечіткість у розмежуванні компетенції та повноважень різних органів правопорядку, дублювання їхніх функцій, наявність корупційних ризиків у діяльності органів правопорядку та прокуратури, недосконалість механізмів призначення на посади й просування по службі та ін.

Анатолій ГЕТЬМАН закликав учасників конференції обговорити ці проблеми та напрацювати можливі варіанти їх вирішення.

З науковими доповідями на конференції виступили: Заступник Директора Державного бюро розслідувань, кандидат юридичних наук Олександр СОКОЛОВ, Директор Харківського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Юрій КРАВЧЕНКО, прокурор відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Олександр ПОСВИСТАК, начальник Слідчого управління Головного управління поліції в Харківській області, полковник поліції, кандидат юридичних наук Сергій БОЛВІНОВ, начальник відділу організаційного та правового забезпечення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону  Микола ЛУЦІВ, заступник керівника Управління з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених організованими злочинними групами, Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань, доктор юридичних наук, доцент Анатолій ТАРАСЮК, керівник Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, доктор юридичних наук, заслужений юрист України Дарина ПРОКОФЄВА-ЯНЧИЛЕНКО, завідувачка сектору фізичних та хімічних досліджень лабораторії фізичних, хімічних, біологічних та ветеринарних досліджень Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Заслуженого проф. М.С. Бокаріуса» Катерина РУДНЄВА, завідувачка кафедри кримінального процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України Оксана КАПЛІНА, завідувач кафедрою кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, доцент Юрій ПОНОМАРЕНКО, професор кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор Віктор ШЕВЧУК, кандидат юридичних наук, доцент кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Євгенія ДЕМИДОВА, а також інші науковці та правоохоронці.

За результатами дискусії сформовано спільне бачення шляхів і способів удосконалення кримінального процесуального законодавства, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, судово-експертної діяльності, підвищення ефективності протидії топкорупції, воєнним злочинам, криміналістичного забезпечення досудового розслідування кримінальних проваджень, а також обговорено засадничі положення класифікація кримінальних правопорушень за проєктом нового Кримінального кодексу України.

Учасники конференції відзначили, що ключові положення наукових доповідей необхідно формалізувати та викласти у вигляді рекомендацій, спрямованих на удосконалення законодавства у сфері запобігання та протидії злочинності, а також враховувати в освітньому процесі при підготовці фахівців для слідчих, детективних, аналітичних та оперативних підрозділів на факультеті слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого!