uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підсумки четвертого вебінару в межах реалізації просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР» на Факультеті слідчої та детективної діяльності

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Освіта > Підсумки четвертого вебінару в межах реалізації просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР» на Факультеті слідчої та детективної діяльності

03 квітня 2023 року на Факультеті слідчої та детективної діяльності в межах реалізації просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР» відбувся четвертий вебінар, під час якого представник ДБР Станіслав Тищенко розкрив гостроактуальну проблему щодо документування застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інших порушень законів та звичаїв війни.

Зокрема лекція була присвячена особливостям огляду місця події при розслідування кримінальних правопорушень, вчинених внаслідок ведення рф агресивної війни проти України, миру та людяності, та важливості залучення до таких слідчих дій спеціалістів, тобто осіб, які згідно із ст. 71 КПК України володіють спеціальними знаннями та навичками і можуть надавати консультації, пояснення, довідки та висновки під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок.

Як пояснив лектор, необхідність залучення спеціалістів в таких ситуаціях, перш за все, пов’язана з тим, що на місцях подій можуть виявлятися частини снарядів та боєприпаси, які не здетонували, тобто потенційно небезпечні предмети.

З огляду на це було зазначено, що спеціаліст в таких випадках сприяє забезпеченню безпеки працівників правоохоронних органів та інших учасників слідчої дії, а також сприяє більш ґрунтовному та кваліфікованому огляду як окремих предметів (боєприпасів, пошкоджень будівель, вирв від вибухів), так і місця події в цілому, що в подальшому допомагає слідчому формувати версії щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.

Окремо, спікер зауважив, що форма та порядок залучення спеціаліста до огляду місця події законодавством чітко не врегульована. При цьому представник ДБР поділився власним досвідом залучення спеціалістів під час огляду деокупованих місцевостей Київщини шляхом направлення листів до компетентних органів, в яких працюють відповідні спеціалісти.

Висловлюємо щиру вдячність працівникам ДБР, які навчають майбутніх слідчих і детективів вирішувати прикладні проблеми, пов’язані із досудовим розслідуванням воєнних злочинів.