Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Панельна дискусія «Україна – Європейський Союз: архітектура та динаміка інтеграції» в межах VIІ Харківського міжнародного юридичного форуму

Дата: 25 вересня 2023 р.

12:00-15:00 (за київським часом)

Он-лайн формат

Повномасштабна агресія Російської Федерації проти України стала величезним викликом не лише Україні, але й всьому цивілізованому світові. При цьому війна прискорила євроінтеграційні процеси в Україні, що засвідчило беззаперечний факт того, що наша країна є частиною великої європейської сім’ї, оскільки українці ціною власного життя готові боронити європейські цінності. Логічним стало отримання Україною статусу держави-кандидатки на вступ до Європейського Союзу 23 червня 2022 р. Таке блискавичне рішення щодо перспективи приєднання України до кола держав-членів ЄС стало можливим завдяки ефективній праці українського державного апарату, спрямованій на належне виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію, та проведенню сотень консультацій із міжнародними партнерами. Беззаперечно, цей успіх залежить від злагодженої роботи всіх державних органів України, особливо Уряду й Парламенту. При цьому в Україні велику роль відіграє активне громадянське суспільство і його підтримка євроінтеграції.

Незважаючи на те, що Україна вже поставила чимало європейських рекордів щодо успішного впровадження змін за короткий час, країну чекає ще багато роботи, яку вона має виконати «на відмінно». У жовтні 2023 р. Європейська Комісія має надати свої рекомендації щодо відкриття перемовин про вступ України в ЄС, що стане вагомою оцінкою виконаної роботи.

В контексті цього панельна дискусія має на меті стати відкритою платформою для об’єднання всіх кіл інтересів євроінтеграції, фахового обговорення пройденого євроінтеграційного шляху та майбутньої стратегії розвитку України, що приведе її до членських лав ЄС.

Панельна дискусія має на меті висвітлити наступні питання:

• актуальність Угоди про асоціацію в контексті кандидатського статусу України в ЄС;
  • результати та виклики процесу імплементації законодавства ЄС до правової системи України;
  • особливості процесів європейської інтеграції України в умовах повномасштабної війни Російської Федерації проти України;
  • досвід євроінтеграційного шляху держав до ЄС;
  • роль європейської інтеграції в процесі трансформацій та відбудови України;
  • готовність ЄС до розширення тощо.

Модераторка:

Тетяна Комарова – д.ю.н., професорка, завідувачка кафедри права ЄС Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Спікери:

Представник Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України

Адам Лазовські – професор Вестмінстерського Університету, гостьовий лектор Львівського національного університету ім. Івана Франка

Анна Адамська – Галант – керівник судового компоненту EU Pravo Justice Ukraine, PhD, адвокат, експерт з міжнародного гуманітарного права, колишній суддя в Косово

Даніель Сармієнто – професор Мандридського Університету Комплютенсе

Ксенія Смирнова – докторка юр. наук, професорка, проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Олеся Трагнюк – доцент кафедри права ЄС Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Софія Видра ключова національна експертка Проєкту ЄС “Право-Justice”, компонент Політика та координація у секторі юстиції, юристка, магістрка права України та права Європейського Союзу

Тетяна Анакіна – доцент кафедри права ЄС Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, к.ю.н.

Партнер панелі EU Project Pravo-Justice

Реєстрація на захід