Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Панельна дискусія: «Антикорупція на захисті справедливості і демократії» в межах VIІ Харківського міжнародного юридичного форуму
  • 26 вересня з 10:00 до 14:00
  • Онлайн-формат

В умовах війни рф проти України корупція становить одну з найбільших загроз національній безпеці, демократичному розвитку та моральним засадам суспільства. Суттєве зниження рівня корупції в Україні набуло критичного значення для збереження державності в кровопролитній війні, функціонування економіки, налагодження суспільного діалогу і створення умов для повоєнної відбудови. Для успішного вирішення проблеми корупції необхідно підсилювати інституційну і функціональну спроможності створеної антикорупційної інфраструктури, корегувати державну антикорупційну політику, запроваджувати нові превентивні механізми, вибудовувати партнерські відносити і довіру з інститутами громадянського суспільства. Враховуючи величезний суспільний запит на доброчесність та справедливість, надважливу роль подолання корупції для перемоги над агресором і розбудови України як європейської країни, виникає необхідність публічного обговорення нагальних проблем у сфері протидії корупції.

Під час дискусії обговорюватимуться наступні питання:

• Боротьба з корупцією як запорука здорової та міцної демократії
  • Міжнародна допомога у боротьбі з корупцією
  • Особливості розгляду справ щодо визнання активів необґрунтованими і стягнення їх в дохід держави
  • Корупційні ризики в управлінні інфраструктурою та відбудові: як їх подолати
  • Виклики та спроможності антикорупційної прокуратури у боротьбі з корупцією в умовах воєнного стану
  • Запровадження стандартів ділової доброчесності як мінімізація корупційних ризиків бізнесу України
  • Кримінально-правові проблеми протидії корупції

Cпікерами панельної дискусії виступлять:

• Семен Кривонос, Директор Національного антикорупційного бюро.
  • Анджей Строжний, Голова Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща (СВА).
  • Віра Михайленко, Голова Вищого антикорупційного суду, кандидат юридичних наук.
  • Сергій Деркач, Заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
  • Надія Полховська, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
  • Антоніна Прудко, Голова Секретаріату Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнсу, UNIC.
  • Олександр Дудоров, доктор юридичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри кримінально-правової політики та кримінального права навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Модератор –  Богдан Головкін, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України.

Співорганізатор панельної дискусіїНаціональне антикорупційне бюро України.

Реєстрація на захід