uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника
uk0 800 311 777 - Служба підтримки вступника

Підсумки п’ятого вебінару в межах реалізації просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР» на Факультеті слідчої та детективної діяльності

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. > Університет > Підсумки п’ятого вебінару в межах реалізації просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР» на Факультеті слідчої та детективної діяльності

10 квітня 2023 року на Факультеті слідчої та детективної діяльності в межах реалізації просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР» відбувся п’ятий вебінар, під час якого представник ДБР Олександр КОСЯКОВ розкрив проблему щодо методики розслідування прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України).

Пан Олександр розпочав свій виступ, акцентуючи на тому, що корупція – це внутрішній ворог, який руйнує державу зсередини. Одним з найнебезпечніших різновидом корупції є саме одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Спікер детально розказав про криміналістичну характеристику злочину, передбаченого ст. 368 КК України, та зокрема навів приклади найбільш поширених сфер корупційних діянь, до яких відносяться сфери здійснення контрольних функцій; реєстраційної діяльності; земельних відносин та архітектури; діяльності митних органів (рішення щодо оформлення вантажу без його огляду, ввезення товарів під виглядом гуманітарної допомоги
із звільнення від сплати будь-яких митних платежів); правоохоронної діяльності (рішення щодо приховування інформації про злочин, створення перешкод ефективному проведенню розслідування тощо).

Також представник ДБР наголосив, що жодне кримінальне провадження щодо одержання неправомірної вигоди службовою особою не відбувається без проведення негласних слідчих (розшукових) дій. При цьому найбільш типовим для цієї групи злочинів є втручання у приватне спілкування (аудіо-, відеоконтроль особи; зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж; арешт, огляд, виїмка кореспонденції; зняття інформації з електронних інформаційних систем) та контроль за вчиненням злочину. Основна мета таких дій – зафіксувати зміст розмов, під час яких службова особа ставить вимогу надати предмет неправомірної вигоди, приймає обіцянку, вказує на дії (рішення, бездіяльність), які виконає на користь давальника чи третіх осіб, а також зафіксувати сам факт передачі.

Висловлюємо щиру вдячність працівникам ДБР, які навчають майбутніх слідчих і детективів вирішувати прикладні проблеми, пов’язані із досудовим розслідуванням воєнних злочинів.